Bilişim Dünyası 25 EYLÜL 2011 / 16:33

Eset ürün ailesi yenilendi

EsetNOD32 ve Smart Security ürünlerini yenileyen Eset, yeni ürün ailesinin tanıtımını Eset Türkiye CEO’su Alain Soria ve Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu’nun katılımıyla 15 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısında yapılan sunumlarda; NOD32 ve Smart Security’nin 5. sürümlerindeki bulut tabanlı koruma teknolojisi, ebeveynlere sunulan kontrol özellikleri ve kullanımı kolaylaştıran farklı modlar ön plana çıktı. Sanal tehditlere karşı proaktif koruma sağlayan Eset yeni ürünleriyle, bir yılda ortaya çıktığını belirttiği yaklaşık 50 milyon zararlı yazılıma karşı çok daha hızlı ve etkin koruma sağlamayı hedefliyor. Toplantıda konuşan Alain Soria Türkiye’de antivirüs pazarının 50 milyon dolarlık hacimle dünyanın en büyük 10 pazarından biri olduğunu ve Eset’in de bu pazarda lider konumda olduğunu söyledi.
Toplantıda, beta sürümlerinin bugüne kadar tam 4 milyon kez indirildiği belirtilen ‘Smart Security 5’ ve ‘Nod32 5’ ürünlerinin, bulut tabanlı koruma tekbolojisi ve ‘İzinsiz Girişleri Engelleme Teknolojisi’ (HIPS) ile daha önce hiç olmadığı kadar
sağlam bir güvenlik sağlayacağı vurgulandı. Ayrıca yeni bir özellik olarak öne çıkan ‘Çıkarılabilir Aygıt Kontrolü’; USB, SD, firewire, CD ve DVD gibi cihazlar takıldığında kullanıcıyı otomatik olarak bunların taranmasını sağlıyor ve belirli tehditlerin bu cihazlar aracılığıyla bulaşması engelleniyor.

ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics