Bilişim Dünyası 21 EKİM 2015 / 10:49

ESET, veri şifreleme kuruluşu DESlock’ı satın aldı

ESET, gelişmiş veri şifreleme çözümleri sunan İngiltere merkezli DESlock firması ile iki yıl önce ortaklık yapmaya ve firmanın ‘DESlock+’ ürününü müşterilerine sunmaya başlamıştı. ESET, bu ortaklığı ileriye taşıyarak DESlock’u bünyesine kattı. DESlock+, her ölçekteki firma için kolay ve güçlü şifreleme ya da bir başka ifadeyle kripotalama sağlıyor. Kullanıcılar, bu yazılımla sürücülerini, çıkarılabilir medyalarını, dosya ve e-postalarını şifreleyerek, siber saldırı ve siber hırsızlıklara karşı güvenlik altına alıyor. Özellikle önemli müşteri verilerini ve finansal datalarını korumak isteyen geniş ölçekli kuruluşlar, bu çözümü tercih ediyor.
 
AB baskısı ön planda
ESET Global Teknoloji Müdürü Palo Luka, “Planımız, bu teknolojiyi hem kurumsal hem de bireysel müşterilerimize sağladığımız çözümlere entegre etmek ve ilerletmek” dedi. 
Avrupa Birliği’nin (AB) hem kurumsal organizasyonlara hem de bireysel kullanıcılara veri şifrelemesi (encryption) gibi güvenlik ölçütlerini uygulamaları konusunda baskı yaptığına dikkat çeken Palo Luka, ”Yaptığımız çalışmalar; firmaların 3’te 2’sinin standart uç nokta koruma çözümleri için şifrelemeye ihtiyaçları olduğunu gösteriyor. Daha önce de DESlock+ şifreleme çözümünü sunmamızın global ölçekte oldukça iyi sonuçları oldu” bilgisini verdi.
Öte yandan ESET, DESlock’ın yanı sıra yine İngiltere merkezli Shackleton Ventures Yatırım Şirketi’ni de satın aldı. ESET, bu satın almalarla geniş tüketici portföyüne ve kurumsal müşterilerine bilgi güvenliği konusunda daha geniş çaplı ve yenilikçi çözümler sağlamayı hedefliyor.
 
ETİKETLER : ESET

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics