Bilişim Dünyası 09 TEMMUZ 2014 / 16:28

Esnaf ile müşteri arasında köprü

Turkcell, müşterisini esnafla bir araya getirdiği Süper Esnaf Uygulaması’nı geliştirdi. Uygulamayı indiren Turkcell’liler 1 hafta boyunca geçerli 60dk ya da 500MB internet hediyelerinden birini kazanacak.

Kullanıcılar ücretsiz indirebilecekleri Turkcell Süper Esnaf ile kendilerine en yakın esnafın adresi, telefonu ve diğer bilgilerine uygulama üzerinden ulaşabilecek. Esnaf ise dükkânını uygulamaya kolaylıkla kayıt edecek ve müşterilerine yaptığı kampanyaları duyurabilecek.

Ödemeleri konusunda destek alabilecekleri özel çağrı merkezi, iletişim ihtiyaçlarını birebir karşılayan Dükkânım Paketleri, esnafa özel eğitimlerden müşteri bazlı veresiye defterine kadar esnafın tüm ihtiyaçlarını içeren Akıllı Yardımcım uygulaması ve esnafın ticaretini canlandırmak için yerel esnaf şenlikleri, Turkcell’in diğer esnaf hizmetleri arasında yer alıyor.

Turkcell, bir dizi yeniliği Arnavutköy meydanında mahalle esnafının ve basın mensuplarının katıldığı bir iftar yemeğinde tanıttı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Esnafın yarattığı ekonomi ülke ekonomisinin temel taşlarından biri” dedi ve şöyle devam etti:

“Süper Esnaf sayesinde esnaf dükkânını kolaylıkla uygulamaya kaydediyor, müşteri yakındaki esnafı görmek istediğinde bulunduğu konuma ve kategorisine göre esnafı anında görebiliyor. Dileyen esnafımız kampanya duyurularını da bu uygulama üzerinden ücretsiz yapabiliyor.”

Size en yakın esnafa erişin

Süper Esnaf Uygulaması’nı indiren tüm Turkcell’liler çiçekçisinden kuaförüne, manavından çilingirine yaklaşık 52 kategoride, yakın çevrelerindeki tüm esnafı telefonunda görebiliyor. Kullanıcılar uygulamada esnaf hakkında yorumda bulunabiliyor, dükkânın fotoğrafını, iletişim bilgilerini arkadaşlarıyla paylaşabiliyor, esnaf da sattığı ürünlerle ilgili kampanya duyurusunu uygulama üzerinden yapabiliyor. Ayrıca uygulamayı indiren Turkcell’liler 1 hafta boyunca geçerli 60 dakika ya da 500 MB internet hediyelerinden birini kazanma şansını yakalıyor. Akıllı telefon sahibi olmayan müşteriler ise en yakınlarındaki esnafların bilgilerine Esnaf Rehber servisi ile SMS üzerinden ulaşabiliyor. Turkcell Süper Esnaf Uygulaması Google Play Mtore ya da Apple Store’dan indirilebiliyor.

Esnafa özel “Akıllı Yardımcı” ve Esnaf Destek Hattı

Sadece Turkcell’li esnaflar için geliştirilen Akıllı Yardımcım Uygulamasını telefonuna indiren esnaflar, müşterilerinin ve tedarikçilerinin bilgilerini rehberine kaydedebiliyor, müşterilerine SMS ile kampanyalarını duyurabiliyor, müşteri bazlı veresiye defterini akıllı telefonu üzerinde tutabiliyor, müşterileri aradığında o güne özel mesajını dinletebileceği “Buyurun Benim” uygulamasına da aynı uygulamadan ulaşabiliyor. Esnaf kendisine gönderilen bilgilendirmelerle Turkcell’in esnafa özel kampanya ve duyurularından haberdar oluyor, kendisine özel eğitim içeriklerinden ve oyunlardan yararlanıyor. Dükkânında bulunmadığı zamanlarda Turkcell Online Kamera uygulamasına da buradan ulaşmak mümkün. Uygulama içinde takvim ve hesap makinesi de bulunuyor.

Esnaf Destek Hattı ile esnafa ödeme erteleme, esnek ödeme, taksitlendirme gibi seçenekler sunuluyor. Destek hattından yararlanmak isteyen esnaf, ODEME DESTEK yazarak 2222’ye mesaj attığında Esnaf Destek ekipleri tarafından aranarak bu hizmetten yararlanabiliyor.
ETİKETLER : Turkcell
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN