Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2011 / 01:18

Estap’ın yeni genel müdürü Erkan İslamoğlu oldu

19 inç Rack kabinet, bilgisayar ve sunucu dolapları, telekom, fiber ve veri merkezi çözümleri sunan Estap’ı 2008 yılında satın alan Fransız şirketi Legrand’ın Başkanı ve CEO’su Gilles Schnepp’in katılımıyla gerçekleşen gezide 40 bin metrekarelik alan üzerine kurulu fabrika tanıtıldı. Tanıtımın yanı sıra Estap’ın uzun süredir genel müdürlük görevini yürüten Celalettin Kesikbaş’ın yerine yine Estap bünyesinden gelen Erkan İslamoğlu’nun geçişi üzerine tören düzenlendi. Özel ve genel üretim için iki ana binaya ayrılmış fabrikaya yurtiçinden verilen siparişler bir gün içerisinde teslim edilebiliyor. Günde binin üzerinde kabinet üretebilen tesis, 60’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Estap yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, üretilen kabinetlerin “IKEA modeli” olarak tanımlanabilecek kutulama sistemi sayesinde ulaşım maliyetlerinin yüzde 50 oranında azalıyor.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Schnepp, son 6 yılda Türkiye pazarının gelişimini Fransa’da rakamlar üzerinden takip ettiklerinde etkilendiklerini ancak burada gözleriyle gördüklerinin çok daha etkileyici bir hızda büyüme olduğunu kaydetti. Legrand Başkanı önümüzdeki dönemde de satın almalara devam etmek istediklerini, Türkiye pazarının yatırım için oldukça uygun olduğunu aktardı.
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN