Bilişim Dünyası 03 MART 2014 / 08:09

Estap Ar-Ge ve yeni tasarımlarla farklılaşıyor

Satış kanalı ile biraraya gelen Estap, yeni strateji ve hedeflerini paylaştı.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Estap, yetkili ana bayileri ile biraraya geldi. 21 Şubat günü Bodrum’da gerçekleştirilen toplantıda şirketin yeni hedefleri ve stratejileri konusunda bilgi verildi. Estap Genel Müdürü Murat Eti, toplantıda yaptığı konuşmada, FATİH Projesi ve yeni satış kanalları stratejileri sayesinde kabinet satışlarını artırdıklarını ve pazar paylarını yükselttiklerini kaydetti.
Legrand Grup bünyesinde yer alan Estap’ın kabinet üretiminde 25. yılını doldurğunun bilgisini veren Murat Eti, yeni hedefleri konusunda şunları kaydetti: “İstikrarlı ve nitelikli bir yönetim ekibi oluşturduk. Yurtiçi satış kanalımızın yapısına da son şekli verildi. Yeni endüstriyel stratejimiz, organizasyonumuz ve daha nitelikli tedarikçilerimiz 2014 yılında daha esnek olarak hareket etmemizi sağlayacak. Ürünlerimizi yeni tasarımlarla farklılaştırıyoruz. Bu konuda önemli çalışmalara imza attık. Tamamen yeni bir yaklaşımla, fabrikadaki montaj hattının yerleşim planı oluşturuldu. Ar-Ge çalışmaları, grup şirketleri ile yakın bir ilişki çerçevesinden devam ediyor ve bu konuda daha sıkı bir işbirliği yapılacak. Yeni ürünlerimiz daha kaliteli, şık, düşük maliyetli ve kolay kullanılabilir bir yapıya kavuştu. Az kullanılan bazı fonksiyonları opsiyonlu hale getirdik.”
Dünyada bayi kanal organizasyonunu tanımlı olarak kuran ve bunu web sitesinde tanıtan tek rack kabinet üreticisi şirketin Estap olduğunun altını çizen Estap Satış Müdürü Türker Aydın da şirketteki gelişmeler konusunda şu bilgileri verdi:
“Üretim ve montaj hatlarında çok ciddi iyileştirmeler yapıldı, verimlilik ve kalite artışı sağlandı. Müşteri eğilimleri dikkate alınarak fabrika ‘butik kitle üretimi’ yapabilen bir yapıya sahip oldu. Ürün geliştirme ekibimizin bu yıl içinde en az 10 adet patent alma hedefi bulunuyor. Böylece patent alma sayısında Türkiye’de ilk 50 şirket arasında girebileceğiz. Estap, güçlü bir marka ve pazar lideri. Bu bizi asla bir rehavete düşürmeyecek.”
ETİKETLER : Estap Murat Eti Sayı:961

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics