Bilişim Dünyası 19 MAYIS 2014 / 08:14

ETB BioDocuday etkinliği gerçekleşti

“Parmak izi ve avuç içi damar tarama sistemleri hayatımıza yerleşiyor.”

ETB’nin biyometri ve dokümantasyon teknolojileri çerçevesinde düzenlediği ETB BioDocuday İstanbul etkinliğini 13 Mayıs’ta Mövenpick Otel’de gerçekleştirdi. ETB Satış ve Pazarlama Direktörü Serdar Yücel’in açılışını yaptığı ve yeni teknolojileri tanıttığı etkinlik, DAS Ar-Ge Müdürü İlkhan Yüceloğlu doküman ve biyometrik tabanlı çözümler sunumu ile devam etti.
Dünya çapında hızla yaygınlaşan biyometri teknolojilerinin sayısal hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldiğini ifade eden ETB Ürün Yöneticisi Cüneyt Babür, hem parmak izi hem de avuç içi damar tarama sistemlerini birleştirerek DNA’dan sonra en kesin kimlik tanıma sistemini sunduklarını kaydetti. Nüfus ve vatandaşlık işleri, e-kimlik, sosyal güvenlik gibi alanlarda ve ilgili kurumlarda kullanılan uygulamalar ile de uyumlu olan sistemlerin, temassız çalışması nedeniyle hijyenik olduğu da belirtildi. İnsan kaynaklarından ödeme sistemlerine kadar geniş bir yelpazede yerleşen kimlik tanıma sistemlerinin, teknoloji uyumu yüksek olan ülkemizde de oldukça yaygın olduğunu söyleyen Babür, “Ülkemizde parmak damar izi tarama sistemi ile çalışan ATM’leri kullanan emeklilerin yüzde 95’i banka kartlarını kullanmayı bırakıyor. Bu, çok ciddi bir dönüşümün işaretçisidir” dedi.
Parmak izi ve avuç damar izi tarama sistemleri, güvenilir ve taklit edilemez olmasının yanı sıra çok ciddi bir zaman tasarrufu da sağlıyor.
Etkinlikte ETB’nin Türkiye temsilciliğini sürdürdüğü Fujitsu’nun, parmak izi, avuç içi damar izi tarama ürünleri demoları ile deneyimlendi ve yeni model masaüstü tarayıcıları tanıtıldı. Tanıtılan ürünlerin içinde kitap tarama işleminde sayfa çevirme zorunluluğunu ortadan kaldıran ScanSnap SV600 ve Mac ve PC kullanıcıları için bulut tabanlı ve ergonomik bir yazıcı olan Scan Snap 1100 de yer aldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics