Bilişim Dünyası 03 KASIM 2014 / 09:21

Etkinlik yönetimi internete taşındı

Doğumgünlerinden konserlere kadar birçok organizasyona etkinlik yönetimi ve bilet satışı imkanı sağlayan Biletino’nun Genel Müdürü Cem Birol’la kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Biletino’dan biraz bahseder misiniz?

Biletino sadece çeşitli organizasyonlara bilet sağlayan bir kuruluş değil. Biletino,  teknolojinin sunduğu imkanları sonuna kadar kullanarak etkinlik yönetimi sağlayabileceğiniz gelişmiş bir platform. Çok büyük bir konserden, kendi doğum günü partinize kadar her türlü etkinliği Biletino üzerinden oluşturabilir, bunun duyurusunu yapabilir, eğer biletliyse biletlerini satabilirsiniz. İsteyen kullanıcılarımız biletleri mobil bilet, passbook bilet ya da e-bilet olarak da alabilir. Akıllı telefonların hayatımızda önemli yer aldığı günümüzde mobil teknolojilerin nimetlerini biletlerimizde ve etkinlik girişlerinde yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Organizatörler için mobil uygulama, el terminali ve turnike gibi çözümleri de sunuyoruz.  Ayrıca özel geliştirdiğimiz etkinlik arayüzümüz ile organizatörler tüm raporları rahatlıkla görebiliyorlar.

Teknolojiyi yoğun bir şekilde kullanmanın ne gibi artılarını gördünüz? Şirketin büyümesinde bunun etkisi nasıl oldu?

Herhangi bir etkinlik için biletleme ve bilet satın almayı herkes için çok kolay ve verimli hale getiren bir arayüzümüz var. Mobil teknolojileri de bu işin içine entegre ettiğimizde özellikle gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Biletino üzerinden bilet alan kişilerin çok büyük bir kısmı 18 – 35 yaşları arasında. Ayrıca toplam trafiğimizin yüzde 40’ı da Android ve iOS destekli özel mobil arayüzümüz üzerinden geliyor. Biletino kullanıcıları özellikle mobil teknolojileri yakından takip eden kişiler. Biletino’dan mobil bilet alanların yüzde 52’si Android, yüzde 45’i de iOS kullanıcısı.  Tüm bu faktörler şirketimizin daha büyük bir ivme ile büyümesini sağlıyor. Hem organizatörlere, hem de kullanıcılara sunduğumuz rahat, verimli ve kolay yapımız sayesinde 6 ayda yaklaşık 2.500.000 TL’lik bilet satışı gerçekleştirdik.

Biletino kullanıcı profili hakkında bilgi verir misiniz?

Elde ettiğimiz istatistiklere göre bizi en çok takip eden kişiler gençler. Biletino’dan bilet alanların yüzde 47’si 18-24 yaş, yüzde 37’si de 24-35 yaş aralığında. Bunların önemli bir çoğunluğunu üniversite öğrencileri oluşturuyor.  Bu genç kitlenin yarattığı enerji ile hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Yılın ilk yarısında ayda ortalama 12 bin bilet sattık. Sitemize ayda gelen tekil ziyaretçi sayısı 100 bine, sayfa gösterimi ise 500 bine ulaştı.

 

 
ETİKETLER : 994

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics