Bilişim Dünyası 19 ŞUBAT 2016 / 15:25

Eutelsat 6 bin TV kanalı sınırını geçti

Eutelsat Communications kendi filosu üzerinden 6.000 kanal olan yayın eşiğini geçerek küresel yayıncılık endüstrisindeki kaliteli uydu operatörü ve servis sağlayıcı konumunu güçlendirdi. Bu rekor, üç temel eğilimi yansıtıyor: Gelişmekte olan piyasalarda güçlü kanal büyümesi, abonelikli TV platformlarında devam eden artış ve çeşitlendirilmiş ücretsiz yayın kanalları sunumu.
Eutelsat kendi uyduları üzerindeki üç kanaldan biri ile bu hızlı büyüyen bölgeleri hedefleyerek, özellikle Orta Doğu ve Afrika başta olmak üzere gelişmekte olan piyasalarda kanal büyümesini devam ettiriyor. Sahra Altı Afrika'da toplam 1136 uydu kanalı yayınının yüzde 50'si Eutelsat tarafından iletiliyor. Bu oran,  2015 Ekim’inde yeni EUTELSAT 8 Batı B uydusuna 80 kanalın daha ilave edilmesi ve her üç uydu kanalından ikisinin Eutelsat uydusu tarafından yayınlanmasıyla özellikle popüler 7/8° Batı konumundan dolayı Kuzey Afrika ve  Ortadoğu'da daha da yüksek.

Ücretsiz televizyon kanalı seçenekleri
Şifresiz 2 bin 100'ün üzerinde kanal ile Eutelsat, en fazla sayıda abonelik gerektirmeyen ücretsiz kanal yayını yapan uydu şirketi. Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu genelinde 400'ün üzerinde abonelik gerektirmeyen kanal sunan HOT BIRD konumu ile beraber başlayacak olan ve izleyicilerin ücretsiz içerik seçenekleri hakkında bilgilenmelerini sağlayarak kanallara güçlü bir görünürlük verecek yeni özelliklerin lansmanı da 2016 yılında yapılacak.
Eutelsat'ın MENA Bölgesi Başkanı Ali Korur, video içerik dağıtımı dünyasındaki hızlı gelişmeler nedeniyle, yayıncıların izleyiciler ile olanbağlarını geliştirmeye ve onları daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmaya yardımcı olmak için her zamankinden daha büyük bir motivasyona sahibiz. 6000 kanal bariyerini kırmak Eutelsat için yeni bir rekor demek ve yayıncılık topluluğu tarafından tercih edilen uydu şirketi olmak kararlılığımızı daha da fazla güçlendirmektedir."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics