Bilişim Dünyası 15 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Ev telefonu görüşmeleri bayram sonuna kadar bedava

Türk Telekom, ev avantaj tarifelerine daha çok abone kazandırmak için yeni bir kampanya başlattı.

Türk Telekom, haftasonu Antalya’da yaptığı basın açıklamasıyla Ev Avantaj tarifesi kullanıcıları için Ramazan ayında ve bayramda tüm gün şehiriçi ve şehirlerarası görüşmelerin bedava olacağını duyurdu. Kampanya, Ramazan ayı ve bayram boyunca şehiriçi-şehirlerarası ayrımı olmadan ev ve iş telefonlarına doğru yapılan bütün aramalar için geçerli olacak.
Ramazan ayı öncesinde duyurulan bu yeni kampanya, 4 milyonu aşkın Ev Avantaj kullanıcısına 1 aydan uzun bir süre gün boyunca bedava konuşma olanağı sağlayacak. “7’den 7’ye bedava” kampanyasının da geçerli olduğu Ramazan ayı ve bayramı süresinde, her iki kampanyadan da yararlanarak tüm gün boyunca bedava konuşma fırsatına kavuşan Ev Avantaj müşterilerine toplam 6 bin dakikalık adil kullanım limiti uygulanacak.
Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, yeni kampanyaya ilişkin şunları söyledi: “Ramazan ayında müşterilerilerimizin beklentilerinin karşılanmasına yönelik bu kampanya ile Ev Avantaj müşterilerimize sağladığımız faydalara bir yenisini daha ekledik. Kısa süre önce tüm müşterilerimiz için 7’den 7’ye bedava kampanyamızın süresini yıl sonuna kadar uzattığımızı açıklamıştık. Son olarak Ev Avantaj tarifelerini kullanan müşterilerimize, Ramazan ayı ve bayramı süresince tüm gün bedava konuşma fırsatı sunuyoruz. Tüm Ev Avantaj müşterilerimiz, bu bir ay boyunca ev ve iş telefonları ile yapacakları görüşmeler için hiçbir ücret ödemeyecekler. Bu kaçırılmayacak fırsatın müşterilerimizden yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz.”

Yatırımlarda aslan payını internet altyapısı alıyor
Antalya’da bir sunum yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Eren Demircan, Türk Telekom’un marka değerinin geçtiğimiz yıldan bu yana 100 milyon dolarlık bir artışla 1,7 milyar dolara yükseldiğine değinerek söze başladı. Türk Telekom’un 2005 yılından itibaren 8 milyar lira yatırım yaptığına, bunun 2,5 milyar liralık kısmının sadece geçen yıla ait olduğuna dikkat çeken Demircan, kurumun bugün 16.3 milyon ev ve iş yeri hattı, 6.5 milyon ADSL ve 11,5 milyon GSM müşterisine katma değerli hizmet sunan bir yapısı olduğunu belirtti. Kurumdaki sürekli artan istihdam rakamlarına da değinen Demircan, “Sadece geçtiğimiz 6 aylık sürede 3 bin 500 kişiyi işe aldık. Türk Telekom bugün 35 binden fazla çalışana istihdam sağlayan bir kurumdur” dedi.
Demircan, Mayıs 2009’da duyurulan 8 Mbit internet tarifesi kullanıcı sayısının 3,5 milyonu aşarak toplam ADSL abonelerinin yarısına ulaştığı. 16 ayda veri kullanımı yüzde 89 artarak kullanıcı başına ortalama kullanım rakamı 12 GB’a yükseldiği bilgisini verdi.

Toplam trafik yüzde 16 arttı
Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel de, Türk Telekom’un son zamanlarda ev telefonuyla bütünleşik olarak verdiği hizmetlere dikkat çekti. Ev telefonu aboneliği üzerinden medikal yardım, konut sigortası, ev güvenlik sistemi gibi çözümler sunmaya başladıklarını söyleyen Çamlıbel, Mart 2010’daki ev avantaj tarifesinden sonra 5 ayda Türk Telekom müşterilerinin yüzde 25’inin, yani yaklaşık 4,3 milyon abonenin bu tarifeye geçiş yaptığını belirtti. Bu tarifelerle müşterilerine 350 milyon TL değer kattıklarını ifade eden Çamlıbel, bunun sonucu olarak mobil trafiğin yüzde 28, şehirlerarası trafiğin yüzde 41, şehiriçi trafiğin yüzde 11 ve toplam trafiğin yüzde 16 arttığına dikkat çekti.
Kampanya dahilinde cep telefonlarıyla birlikte birinci bölge yurtdışı aramaların da dakikasının 6,5 kuruşa çekilmesinin uzak mesafe telekom operatörlerinin rekabetine nasıl yansıyacağı yönündeki sorumuza da Çamlıbel, “Biz de yurtdışı görüşme fiyatlarımızı yeniden belirleme yoluna gittik. Bu alanda hizmet veren diğer operatörler görüşme kalitesine ve ek servislere yatırım yaparak rekabet gücünü artırabilirler.”
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics