Bilişim Dünyası 21 KASIM 2010 / 18:00

Evdeki cihazlar birbirine yakınlaşıyor

AirTies, 4 Kasım tarihinde gerçekleştirdiği basın toplantısında kendi geliştirdiği patentli teknolojisini tanıttı. AirTies’ın 5 GHz teknolojisine dayanan ‘Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi’ olarak adlandırılan bu yenilik sayesinde, ev içindeki cihazların birbirine bağlanarak yakınlaşması hedefleniyor.
AirTies CEO’su Bülent Çelebi’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda AirTies’ın Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi’nin getirdiği yenilikler uygulamalı testlerle tanıtıldı. Normalde internetten indirilen içeriği TV’ye aktarmak için gereken işlemlere bu yeni teknolojide gerek kalmıyor. 5 GHz teknolojisini arkasına alan Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi sayesinde ev içinde istenen internet destekli (DLNA) TV’ye internetten indirilen içerik kablosuz olarak aktarılıp, izlenebiliyor.
AirTies’in Air 4420 cihazına bağlı herhangi bir harici disk veya flaş bellekte yer alan fotoğraf, müzik, video ve filmler evdeki Internet destekli (DLNA) TV’lerden kablosuz olarak izlenebiliyor. Benzer şekilde IPTV teknolojisi ile internet üzerinden gelen TV yayınını kablosuz olarak ev içerisinde televizyonlara dağıtmak mümkün oluyor.
Mevcut 2.4 GHz kablosuz teknolojisinden daha yüksek hızları mümkün kılan ve cihazları aynı anda hız düşüşü yaşamadan çalıştırabilen 5 GHz teknolojili Air 4420 adlı cihaz, hemen hemen tüm cihazlarınızı kablosuz bağlantıya uygun hale getiriyor.
Kablosuz video dağıtım teknolojisi, 5 GHz teknolojine dayanarak içeriğin eş zamanlı olarak üç DLNA TV’den izleme olanağı sunuyor. Toplantıda da bu hıza ilişkin birtakım testler yapılırken, AirTies’ın bu teknoloji için patent başvurusu yaptığı biliniyor.
Böylelikle içeriğe ulaşımı hızlandıran ve kolaylaştıran yeni teknoloji, cihazların paylaşım yoluyla birbirine yakınlaşmasını mümkün kılıyor.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics