Bilişim Dünyası 06 ŞUBAT 2016 / 15:22

EWE Turkey Holding, Millenicom’u devraldı

Alman enerji şirketi EWE AG’nin yüzde 100 iştiraki olan EWE Turkey Holding, enerji sektöründeki yatırımlarının ardından Türkiye telekomünikasyon pazarına da adımını attı. EWE Turkey Holding, Rekabet Kurumu onayı ve diğer yasal süreçlerin tamamlanması ile alternatif servis sağlayıcı Millenicom’un hisselerinin tamamını devraldı. Millenicom; faaliyetlerine arama kartı, arama bazında çağrı, sabit telefon hizmetleri ile başladı. 2009 yılında VoIP ve Doping ADSL hizmeti vermeye de başlayan Millenicom, bugün hem bireysel hem kurumsal müşterilerine internet hizmeti, telefon hizmeti ve bulut çözümleri sunuyor. EWE Turkey Holding Genel Müdürü Bekir Sami Acar, hisse devri ile ilgili şu bilgileri verdi:

‘EWE'nin Almanya telekomünikasyon pazarında edindiği birikimini Türkiye'ye taşımak ve Türkiye'de yüksek kalite standardını telekomünikasyon müşterilerine de sunmak istiyoruz. Deneyimli kadrosu ve altyapısıyla Millenicom’la uzun vadede enerji ve telekomünikasyon piyasalarının yakınsamasına yönelik yenilikler getireceğimize inanıyoruz.’’

Mevcut iştirakleri ile organik büyümesini devam ettiren EWE Turkey Holding, enerji piyasasında yeni yatırım ve satın alma fırsatlarını da takip ediyor. Telekomünikasyon alanında Almanya’da yıllardır uyguladığı yakınsama stratejisini Türkiye’ye taşıyacak olan EWE, her iki sektörde faaliyet gösteren ilk oyuncu oldu. Millenicom’un alınmasıyla beraber müşteri sayısını yaklaşık 120 bin artıran EWE Turkey Holding, bireysel ve kurumsal müşteri pazarındaki konumunu güçlendirdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics