Bilişim Dünyası 10 MAYIS 2013 / 11:39

Facebook Waze’i satın alacak

Facebook’un İsrail merkezli bir mobil uydu navigasyon girişimi olan Waze’i satın almak için görüşmeler gerçekleştirdiği bildirildi.

İsrail’de yayınlanan ekonomi gazetesi Calcalist’in haberine göre Facebook’un yaklaşık 1 milyar dolara Waze’i satın almak için görüşmeler yaptığı belirtildi. Facebook’un bu hamleyi yapmasının amacının Google ve Apple’la rekabet edebilmek için kendi bünyesinde bir harita uygulamasına sahip olmak istemesine dayandığı belirtildi.

Mobil tabanlı uydu navigasyon girişimi olan Waze, kullanıcılarının akıllı telefonlarından aldığı sinyalleri harita ve trafik yoğunluğu göstergeleri üretmek için kullanarak kullanıcılarına gerçek zamanlı trafik bilgisi verebiliyor.

İki şirket arasındaki görüşmelerin yaklaşık 6 ay önce başladığının belirtildiği haberde, iki şirketin bir ön protokol imzaladığı bilgisi de verildi. Konuyla ilgili olarak Facebook ve Waze’in yetkilileri tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : Facebook Waze

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN