Bilişim Dünyası 11 KASIM 2017 / 14:05

Fast 50 Türkiye 2017’de öne çıkanlar belli oldu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nın sonuçları, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı NRW.INVEST işbirliği ile Deloitte Values House’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Türkiye’de 12’ncisi tamamlayan programın bu yılki birincisi, 2013 yılında Bilkent Cyberpark’ta kurulan ve son dört yılda yüzde 4 bin 564’lük büyüme kaydeden OPLOG (www.oplog.com.tr) oldu. Ödül töreninde Armut yüzde 2 bin 800’lük büyüme ile ikinci olurken, Teknofix yüzde bin 635 büyüme ile üçüncü sırada yerini aldı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin yarıştığı programda P.I. Works, NRW.INVEST Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi olurken, ‘Büyükler Ligi’ olarak anılan ve 2016 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon avro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği ‘Big Stars’ kategorisinde ise Aselsan, Innova ve Intertech ipi göğüsledi. Innova ayrıca, programın başladığı 2006 yılından bu yana Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek şirket olma özelliği taşıyor.
 
Kuzey Ren-Vestfalya’nın avantajlarından faydalanın!
Açılış konuşmasını yapan Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Tolga Yaveroğlu, “Bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiğimiz Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı, teknoloji sektöründe kısa bir geçmişe sahip şirketlerin yükselen performansını ortaya koymanın yanı sıra; sektörün köklü isimlerinin de gerçekleştirdiği yatırımlar ve çalışmaların başarısını yansıtıyor. Dijital dönüşüme öncülük eden ve ülkemiz için katma değer yaratan bu kurumlara, hem kat ettikleri yol, hem de hayata geçirdikleri çalışmaları için ödüllerini vermekten gurur duyuyoruz. Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı aynı zamanda, bu başarılı kurumların Türkiye’yi yurt dışında da temsil etmelerine olanak sağlıyor. Bu yıl sıralamaya giren kurumların CEO’larının da belirttiği gibi, gelecek 5 yıl içerisinde, uluslararası pazarlara açılmak şirketlerin neredeyse yarısının gündeminde.  Programımızın, bu açıdan da kurumlara katkı sağlayacak olması mutluluk verici” dedi.
NRW.INVEST Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem Akkaya, “Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti (NRW); dijitalleşme, inovasyon, mobilite ve start-up’lar konusunda Almanya’nın en önde gelen eyaletlerinden biri. NRW Eyaleti güçlü bir bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısıyla bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere avantajlar sağlıyor. Ayrıca, dijital dönüşümün tüm önemli konularında eğitim veren 70 üniversitesi ve en üst düzeyde araştırmacılarıyla, şirketlere büyüme ve gelişmeleri yolunda çok zengin bir yetenek havuzu sunuyor. Biz de NRW.INVEST Turkey olarak, Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri, Kuzey Ren-Vestfalya’nın bu avantajlarından faydalanmaya, burada şirketleşmeye ve işbirliklerini geliştirmeye davet ediyoruz” bilgisini verdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics