Bilişim Dünyası 13 MART 2016 / 15:20

FATİH için pilot proje

FATİH Projesi kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğü işbirliği ile SAP Development Center Türkiye tarafından hazırlanan SAP Eğitim Platformu pilot çalışması başladı. Bu çalışma ile İstanbul'un farklı ilçelerinden seçilen 11 okulun proje sınıfları, derslerini SAP Eğitim Platformu uygulaması üzerinden işleyecek, sonuçları da Milli Eğitim Bakanlığı ve SAP ile paylaşacak. Farklı küresel eğitim sistemleri ile uyumlu olarak Türk mühendisler tarafından İstanbul'da geliştirilen SAP Eğitim Platformu, öğretmen, öğrenci ve ebeveynleri her yerden ve her cihazdan erişilebilen bir sistemde buluştururken, öğrencilerin sosyal iletişim becerilerini de geliştirecek. Gerçek zamanlı istatistiki analiz ve raporlama imkânı veren büyük veri işleme platformu SAP HANA ile pilot uygulama süresince öğrencilerin gelişimi takip edilebilecek.  
SAP Development Center Türkiye Genel Müdürü Cafer Tosun, FATİH Projesi’nde yer almanın en büyük hedefleri arasında olduğunu belirtirken, “Bu platform öğrencileri, öğretmenleri, okul idarecilerini ve ebeveynleri destekleyecek” dedi. Uygulamayı daha fazla öğrenci ve öğretmen kullandıkça, eğitim kalitesinin de artacağını söyleyen Tosun, “11 pilot okul seçildi. Elde edeceğimiz geri bildirimlerle projeyi daha da ilerletmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz her okula, her öğretmene ve her öğrenciye ulaşmak” bilgisini verdi. 

Konuyla ilgili düzenlenen etkinlikte konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Murat Adalı da, “Bakanlığımızın gösterdiği doğrultuda yaptığımız proje ile eğitime destekte bulunmak bizim için çok önemli. Bu bilişim ağı öğretmenler ve öğrenciler olarak herkesin faydalanabileceği ve sosyal iletişim becerisini geliştirecek önemli bir ortam olacak” dedi. Adalı, bu teknoloji ile öğretmenlerin öğrencilerini daha iyi tanıyabileceğini ve eğitim durumlarını daha yakından takip edebileceğini de vurguladı.  
ETİKETLER : fatih projesi fatih 1063

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics