Bilişim Dünyası 11 MART 2016 / 11:06

Faydata teknoloji üretiminde hız kesmek istemiyor

Faydata CEO’su ve Kurucu Ortağı Kenan Altun, Faydata Bilgi Teknolojileri adı altında “İnsanlara fayda sağlayan projeleri bir şirket çatısı altında geliştirmeye karar verdiklerini ve şirket ismini kararlaştırırken de FAYDA ve DATA kelimelerinden yola çıkarak Faydata’nın projelerinden ilkini Faydabul.com’u kurduklarını belirtti.

Faydabul.com’la ilgili olumlu tepkiler beklediğini ve web tabanlı hizmetler sunan birçok web sitesi ile ortak projeler geliştirebileceklerini düşünen  Kenan Altun, kendileriyle iş geliştirmek isteyen tüm şirketlere her konuda açık olduklarını da belirtti.

Faydata için yatırım planlarına da değinen ve projesi için başlangıç aşamasında yatırım aldıklarını söyleyen Altun ;“İlerleyen zamanlarda da fark edilebilirliği yüksek olan, ses getiren projelerimiz içinde özellikle global oyunculardan yatırım almayı planlıyoruz” bilgisini verdi ve yatırımlara açık olduklarını işaret etti.

Faydata olarak internet ortamında faydalanılan tüm kategorilerde ürünler üreteceklerini ve özellikle en çok kullanılan “arama” hizmetlerine alternatif olarak geliştirdikleri kullanıcıların deneyimlerine göre geliştirilmiş bir platform olan faydabul.com projesi ile arama hizmetlerine ve diğer bir kategori olan elektronik ticarete yeni kavramlar kazandıracaklarını aktaran Altun, insanlara fayda sağlayabilecek proje aşamasında olan ürünleri olduğunu dile getirdi.
 
Ayrıca üniversiteden yeni mezun olmuş, iş fikri olan gençlerin de fikirlerini şirketleri bünyesinde yeşertebilmeleri için kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu sözlerine ekledi.

Faydata CEO’su ve Kurucu Ortağı Kenan Altun son olarak ürettikleri yazılımlarda ve web sitelerinde kişisel verilerin güvenliğine değindi ve bu konuyu önemsediklerini belirtti.“Kişilerin iletişim bilgilerinin talebe cevap veren kurumsal üye haricinde başka bir 3. şahısla paylaşılmaması ve web sitesinin güvenilirliği bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu” diyen Altun, sistemlerinden fayda bulacak her iki taraf için de üye olurken SMS olarak gönderdikleri doğrulama kodu ile üye olunduğunu ve bu sayede şişirme bir üye portföyleri bulunmayacağını vurguladı. 
ETİKETLER : faydata

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN