Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2010 / 18:00

Felaket senaryolarına dikkat

Günümüz aktif iş yaşantısında ve rekabet ortamında kurumların iş dinamiklerinin aksamaması gerekiyor. BT yapılarının kurumların eksenine oturması ile yapıların işlerliği ve sağlığı kurumları direk olarak etkiliyor. Elektrik kesintisi yüzünden gazetelerin basılamadığı, sunucularındaki sıkıntılar yüzünden arama motorlarına ulaşılamadığı bir senaryo şirketlerde artık kabul edilemez bir durum.
Yaşanılabilecek donanımsal sıkıntılar sonucunda veri kayıplarını önlemek ve elinizdeki verileri koruyarak kaldığınız yerden işlerinize devam etmek için yedekleme çözümünüzün olmasının en büyük hazırlık olduğunu söyleyen Kavi International Genel Müdürü Cüneyt Kavi sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Felaketten kurtarma çözümleri sayesinde, kullandığınız donanım kullanılamaz hale gelmiş olsa bile, yeni bir donanıma geçseniz dahi kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz.”
Şirket bakış açısı olarak olağanüstü konu varsayımında olmadıklarını ifade eden Kavi’ye göre tüm olasılıklar önceden düşünülerek analiz edilmeli bu tespitlere karşı şirket aksiyon ve önlem paketleri açılmalı ve bir felaket anında o felakete denk düşen aksiyon alınmalı.
Kavi sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Yapılan araştırmalara göre 2010 yılı içinde mevcut şirketlerin yüzde 75’lik bölümü “Data Deduplication Nedir?” sorusuna cevap arayacaklar. Data Deduplication yani veri tekilleştirme, ağ trafiğinizi hafifleten ve depolama alanınızın gereksiz dolmasına engel olacak olan çözümdür.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN