Bilişim Dünyası 21 KASIM 2016 / 09:33

Fenomenlerle markalar buluşuyor

Genç girişimciler; Kemal Apaydın ve Ömer Can Gökdere, yeni projeleri www.viralking.co ile reklam ve pazarlama anlayışını yeniden tanımlıyor. Dünyada bir ilke imza atan ve 3 ay önce kurulan pazarlama platformu; 150’ye yakın büyük markayla 52 milyon erişime sahip 340 internet fenomenini bir araya getirdi.
 
Daha önce, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türk Ekonomi Bankası ve İntel’in iş ortağı olarak yer aldığı ODTÜ Teknokent’in, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle San Francisco’da kurduğu T-Jump Girişimcilik Üssü’nde gerçekleştirdikleri küresel düzeydeki projeleriyle isimlerinden söz ettiren Kemal Apaydın ve Ömer Can Gökdere, yeni projeleri www.viralking.co ile reklam ve pazarlama anlayışını yeniden tanımlıyor ve küresel bir anlayışla başlatılan girişimin ikinci ayağı ABD olarak planlanıyor. 2014 yılında ‘Chain’ adındaki  mobil uygulamalarıyla, ODTÜ'nün düzenlediği ve 3000'e yakın projenin katıldığı ‘Yeni Fikirler Yeni İşler’ yarışmasında birincilik kazanan genç Türk girişimcileri Apaydın ve Gökdere tarafından kurulan www.viralking.co’da  hedef; dikkat çekici, nitelikli ve etkileşimi yüksek içerik paylaşımlarına sahip, yüksek takipçi sayılarına ulaşmış fenomenlerle markaları buluşturan, üyelik sistemine dayalı, pratik ve güvenli bir dijital pazar oluşturmak.
 
Fenomenlerin tüketici üzerindeki etkisi tartışılmaz
Apaydın ve Gökdere, www.viralking.co ile ilgili şu bilgileri verdi: “Markalar yakın zamana kadar, tüketicilere ulaşmak için geleneksel reklamları tercih etti.  Ancak artık sosyal medyanın da etkisiyle tüketicinin ürünü alma kararında takip ettiği kişilerin samimi bir dille aktardıkları deneyimlerinden fazlaca etkilendiği bir pazarlama gerçeği.  Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram'da yüksek takipçi sayılarına sahip fenomenlerin tüketici üzerindeki etkisi ise artık tartışılmaz. Sürekli yenilenen reklam modelleri için, markalar ve internet fenomenleri açısından ortak bakış açısını yakalayarak dünyada bir ilke imza atan www.viralking.co, henüz 3 aylık bir pazarlama platformu olmasına rağmen bankacılık, iletişim, tekstil, perakende ve otomotiv gibi sektörlerden 150’ye yakın büyük markayla 52 milyon erişime sahip 340 internet fenomenini bir araya getirdi. Platform; reklam-pazarlama dünyasında yeni ve etkili bir kapı açtı.”
 
www.viralking.co da sistem nasıl çalışıyor?
“Sisteme giriş marka ve fenomen olarak ayrı ayrı yapılıyor ve ücretsiz” ifadesini kullanan genç girişimciler, şu detayları aktardı: “Tüm süreç www.viralking.co üzerinden takip edilebiliyor, raporlama alınabiliyor. Markalar da bu reklam ve pazarlama modeliyle,.www.viralking.co platformu aracılığıyla kendi takipçi kitlelerine uygun markaların tanıtımını, fenomenlerle anlaştıkları bütçeler üzerinden ve kampanya bitiminde ödeme alacak şekilde yapıyor.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics