Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2010 / 18:00

FIBA 2010 Dünya Şampiyonası’nda iletişim altyapısında Vitel imzası

60 yıllık dünya şampiyonları tarihinin Uluslararası Basketbol Fedarasyonları Birliği (FIBA) yetkilileri tarafından en başarılı organizasyonlarından biri olarak nitelenen organizasyon boyunca iletişim ağı sistemi de Vitel tarafından işletildi. A Milli takımımızın Dünya 2.liği ile gümüş madalya alarak herkesi gururlandırdığı şampiyona 28 Ağustos- 12 Eylül tarihleri arasında Ankara Arena, İzmir Halkapınar, Kayseri Kadir Has, İstanbul Abdi İpekçi ve İstanbul Sinan Erdem Spor Salonlarında gerçekleştirilirken arka planda güçlü bir iletişim altyapısı hazır bulundu.
Her salonda kablo ve santral yedekli fiber optik Metro Ethernet bağlantıları ve ayrıca radyo-link yedekleri ile kesintisiz ve çok yüksek hızlı internet erişimi sağlandı. Salonlarda en son teknoloji ağ çözümleri kullanılarak yüksek güvenlikli, yedekli ve yüksek hızlı LAN mimarisi oluşturuldu. 2 bin adetin üzerinde data erişim ucu ve ayrıca kablosuz erişim noktaları ile tüm takımların, teknik ekiplerin, yerli ve yabancı basın yayın mensuplarının, misafirlerin ve diğer tüm kullanıcların ağ kullanım ve internet erişim ihtiyaçları kesintisiz bir şekilde sağlandı.
Şampiyona süresince 25 adet ağ ve sistem uzmanı mühendis ve üniversitelerin elektronik ve bilgisayar bölümlerinde okuyan 30’a yakın gönüllü her salonda görev alarak, sistemin işletimine destek oldu ve kullanıcı taleplerine anında çözüm oluşturdular.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics