Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2011 / 23:16

Film gibi toplantı

‘Film Gibiyiz’ başlığı altında ve bu yıl dördüncü defa düzenlenen etkinliğe Avnet ve HP iş ortakları yoğun bir katılım gösterdi.

Avnet, geçtiğimiz hafta Girne’de HP iş ortaklarına yönelik bir toplantı düzenledi.
Film Gibiyiz başlığı altında ve bu yıl dördüncü defa düzenlenen etkinliğe Avnet ve HP iş ortakları yoğun bir katılım gösterdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Avnet Türkiye’nin çiçeği burnunda genel müdürü Hakkı Eren yaptı.
Konuşmasına kısa bir Avnet Türkiye tanıtımıyla başlayan Eren, Avnet’in 50 yıldır ABD’nin New York borsasından hiç çıkmayan 300 şirketten bir tanesi olduğunun altını çizdi. Avnet’in Türkiye’de Avrupa’ya bağlı bir organizasyon olarak çalıştığına değinen Eren, “İnsan kaynakları anlamında önemli yatırımlar yapıyoruz. Artan yönetici ve çalışan kadromuzla birlikte pazardaki tek hedefimiz katma değerli işlerini büyütmek. İstanbul’a ek olarak Ankara’da da faaliyetlerimiz sürüyor. Bunun dışında hem finans hem de İK gücüyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Hakkı Eren’den sonra söz alan HP Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, 2010 yılının 2009’dan daha zor bir yıl olduğuna değindi. 2010 yılında beklentilerin yüksek tutulduğunu ancak gerçekleşmediğini belirten Ayık, “Özellikle ilk altı ay çok zor geçti. Bunun dışında 22 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de İTÜ’de kurduğumuz yazılım inovasyon merkezi de bizim için önemli bir yatırım oldu. Çorlu’da masaüstü bilgisayar üretimi yapan fabrikamız açıldı. Bunlar önemli yatırımlar bizim için. Bu fabrikanın bir benzeri İstanbul dışında sadece Çek Cumhuriyeti’nde var ve bu fabrika yıllar içinde hızla büyüdü, sırada Çorlu’daki fabrika var. Bizim sadece Türkiye ofisimizde 450 kişi çalışıyor, fabrikamız da tam kapasiteye geçtiğinde 1500 kişi çalışacak. BT sektöründe devamlılık çok önemli. Böyle bir sektörde yaklaşık 15 yıldır tepeye oynuyoruz ve gelecek 20 yılda da bu böyle olacak. Toplam ürünler ve ürün gruplarına baktığımızda HP Türkiye’nin büyümesinden daha fazla bir büyüme hedefi koyduk ki bu çok çetin bir hedef ve son üç çeyrek içinde iş ortaklarımızın desteğiyle bu hedefi gerçekleştiriyoruz” dedi.
Temel hedef farkındalığı artırmak ve uzmanlaştırmak
Etkinliğin son bölümünde ortak bir sunum yapan Avnet Türkiye HP Ürün Grup Müdürü Yıldız Altun Parlak ve HP’den Emre Cankurtaran, 2011 mali yılı sonuçlarını açıkladı. İşin yüzde 56’sının uzman iş ortakları, yüzde 44’ü de iş ortakları ve yaygın kanal tarafından gerçekleştirildiğini belirten Yıldız Altun Parlak, “Bu oran çok doğru ve böyle olmaya devam edecek. 2010 yılında, ticaret yapılan iş ortağı sayımız 127, stratejik iş ortağı sayımız 22,  projelerin ciroya oranı yüzde 62, proje dışı satışların ciroya oranı yüzde 38 ve demo geri dönüş oranı yüzde 75 olarak gerçekleşti. Bu da ne kadar doğru işler yaptığımızın göstergesi” şeklinde konuştu.

Avnet-HP Türkiye 2011-2012 stratejileri

l Ürün ve strateji eğitimleri ile farkındalığı yaratmak, uzmanlaştırmak,
l Genel kampanyaların duyurulması ve odağın artırılması,
l Giriş seviyesi ürünlerin konumlandırılması,
l Finansal ödeme kolaylıkları,
l Avnet satış uzmanı desteği ile fırsatların yakın takibi,
l İş ortağı ile birebir iş geliştirme planı ve uygulaması,
l HP Value kanal avantajları.
ETİKETLER : Sayı:822

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics