Bilişim Dünyası 23 MART 2015 / 09:30

Filo yönetimini dijital ortama taşıdı

Operasyonel kiralama sektöründe teknolojiye olan ihtiyaç artıyor. Operasyonel kiralama sektöründe faaliyet gösteren TEB Arval, sürekli artan bu ihtiyacı TEB Arval Smart Experience teknoloji çözümü ile karşılıyor. Filo yöneticilerine kolaylık sağlayacak uygulamalar, sosyal ağlar ve iletişim araçlarından oluşan TEB Arval Smart Experience, sürücülerin kurallara uymasını ve trafik kazalarının önlenmesini hedefleyen bir oyunu da içeriyor.

TEB Arval Smart Experience portföyünde filo yöneticilerinin, ihtiyaç duydukları tüm bilgilere erişebilmelerini sağlayan, otomotiv dünyasına dair haberler ve sürücülerin işlerini kolaylaştıracak belgeleri içeren TEB Arval Connect internet sitesi yer alıyor. Çözümün bir parçası olan TEB Arval Fleet View platformu ise, harcamaları, egzoz emisyon miktarları ve kontrat süresi başta olmak üzere, filodaki araçların performans ve çevresel etkilerinin anlık olarak takip edilebilmesini sağlıyor. TEB Arval Mobile + ise, filo araçlarını kullanan sürücülerin servis noktalarının coğrafi konumları ve en yakın anlaşmalı servis noktaları gibi bilgilere ulaşabilmelerini ve  “Sanal Cüzdanım” işlevini kullanarak araç ruhsatı, ehliyet ve zorunlu trafik sigortası gibi önemli belgelerin dijital kopyalarını güvenli bir şekilde saklayabilmelerini sağlıyor. TEB Arval’in sunduğu teknoloji çözümleri içerisinde sürücü davranışlarını geliştiren ve trafikte kaza oranlarını düşürmeyi amaçlayan TEB Arval Drive Challenge oyunu da bulunuyor. Oyun ivmelenme, hız limitlerine sadakat ve fren kullanımı kriterleri üzerinden sürücünün performansını puanlıyor. Toplanan puanlar sürücülere, sürüş ustalığını simgeleyen rozetler ve ödüller kazandırıyor. Oyunda elde edilen başarı Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşılabiliyor.

TEB Arval Genel Müdürü Luc Soriau, TEB Arval Smart Experience’ın, filo yönetiminde müşterilerine dijital dünyanın kapılarını açtığı görüşünü paylaşıyor. “Filo yönetimi operasyonel açıdan son derece ayrıntılı bir süreç” diyen Soriau, sundukları uygulamalar ve platformlar sayesinde filo yöneticilerinin iş yükünün hafifleyeceğini, maliyetlerin düşeceğini ve trafik kazalarının azalacağını söylüyor. Soriau, “TEB Arval Smart Experience altında yer alan uygulamalardan TEB Arval Mobile +, TEB Arval Connect ve TEB Arval Drive Challenge’ı müşterilerimize sunmaya başladık. TEB Arval Fleet View platformunu da yakın zamanda kullanıma sunacağız” diye ekliyor.

 
ETİKETLER : 1014

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics