Bilişim Dünyası 14 MART 2010 / 18:00

FiloTürk’ün hedefi araç ağı kurmak

3 bin 500’ü aşkın şirkete hizmet veren ve 50 binden fazla araçta kullanılan FiloTürk’ün yeni Genel Müdürü Tunca Akkaya, şirketin faaliyetleriyle ve kullandığı son teknolojilerle ilgili bilgi verdi: “Sistem, GPS uydu takip yöntemi ile elde edilen konum ve hız gibi bilgilerin, uygulamaya bağlı olarak araca monte edilen diğer sensör verileri ile birlikte GSM/GPRS üzerinden bir merkeze iletilmesi ve kullanıcılara tamamen internet tabanlı olarak sunulması esasına dayanıyor.”
FiloTürk’ün hizmete sunduğu Mobiliz sistemlerinin, verimliliği artırdığını ve önemli bir rekabet avantajı kazandırdığını ifade eden Akkaya, sistem ile filodaki araçların yakıt tüketiminin de en aza indirgendiğinin altını çizdi. Ekonomik ve güvenli sürüş denetimi ile masrafları azaltan sistem, araçlardan gelen anlık bilgilerle etkili bir planlama ve yönetime olanak tanıyor. FiloTürk ayrıca, Mobiliz’in; çocukların, yaşlıların, hastaların ve evcil hayvanların mobil ortamda takip edilebilmesi için geliştirdiği sistemleri de hizmete sunuyor. Bu sistemlerin boyut olarak daha da küçültüleceği söyleniyor.
FiloTürk, 81 ili kapsayan montaj, servis ve çağrı merkezi gibi tüm satış sonrası hizmetleri de sunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN