Bilişim Dünyası 03 OCAK 2010 / 23:00

Finalistler iş dünyasında

Microsoft’un düzenlediği Imagine Cup’ın dünya finallerine katılan dört kişilik genç Türk ekibinin geliştirdiği “Geleceğin Çiftçilik Çözümleri” projesi, yatırımcı bir şirket tarafından cazip bulunarak gerçek ürüne dönüştürüldü. Geçtiğimiz günlerde sergilenen “elektronik tohumlama ve gübreleme makinesi” ilgi gördü. Gençlerin prototipini hazırladıkları makine, arazide tohumlama ve gübrelemeyi büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmeye yarıyor.
Temmuz 2009’da yarışmanın Türkiye ayağında finale kalarak Mısır’ın başkenti Kahire’de ülkemizi temsil eden Umut Erkal, Levni Can Özyürüyen, Mehmet Törün ve Filiz Bali’den oluşan dört kişilik ekibin hazırladığı “Geleceğin Çiftçilik Çözümleri”, Imagine Cup Dünya Finalinde ilk 6 proje arasında yer almıştı.
ETİKETLER : Sayı:752
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN