Bilişim Dünyası 07 EKİM 2017 / 17:00

Finansta buluşma noktası

FintechPark ve Workinton; Türkiye’nin hem fiziksel hem dijital ilk fintech platformu KOOP için işbirliğine gidiyor. KOOP; fintech şirketlerine, finansal kuruluşlara, perakendecilere, telekom operatörlerine, teknoloji şirketlerine ve diğer sektör katılımcılarına yüksek katma değerli hizmetler sunacak. KOOP, üyelerine diğer sektör katılımcılarıyla yer alabilecekleri ortak çalışma alanları ve ofis seçeneklerinin yanında Fintech sektörüyle bağlantılı konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, API platformu, mentörlük, danışmanlık, uluslararası Fintech merkezlerine ziyaretler, yatırımcı eşleştirmeleri, hızlandırma programları, araştırmalar, sektör raporları gibi fırsatları sunacak.
KOOP, bu hizmetlerde çözüm ortaklarıyla çalışacak. Fiziksel alan çözüm ortağı Workinton; platformun ofis, toplantı, etkinlik alanı gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. KOOP, endüstrinin bir araya geleceği bir API Sandbox da yaratıyor. Altyapısı KOOP’un bu konudaki teknoloji ortağı Telenity tarafından sağlanacak olan KOOP API platformunda sektörün entegrasyon ihtiyaçlarının giderilmesi, yeni Fintech iş modellerinin hızlı yaratılması, bu iş modellerinde ön değerlendirme süreçlerinin kısaltılması, finansal teknolojiler sektöründeki hızlandırma, kuluçka merkezi ile hackathon programlarının daha somut ve geniş katılımla hayat bulması hedefleniyor.
KOOP bünyesinde yıl boyu etkinlikler de düzenlenecek. Tematik konferanslar, atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları, seminerler, eğitimler gibi birçok etkinlik programı sektörün ilgisini çekecek içerikte ve nitelikte planlandı. Bu kapsamda ilk tematik konferans 26-27 Ekim tarihlerinde İstanbul’da Blockchain ve ICO Festival. 
KOOP’un Türkiye platformunun açılışı sonrası Doğu Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’daki diğer önemli merkezlerde de açılacağı bilgisini veren KOOP Yönetim Kurulu Başkanı ve FintechPark İş Geliştirme Ortağı Demet Zübeyiroğlu, “Workinton ile iş ortaklığı yaptığımız için mutluyuz. KOOP, fintech sektöründe yer alan oyuncular açısından birleştirici bir role sahip olacak ve hizmetlerini üyelik sistemi üzerinden sunacak. Ölçek, düzey ve lokasyondan bağımsız tüm girişimciler, şirketler ve kurumlar KOOP’a üye olabilecek. Platformun, Türkiye finans sektörünün bölgedeki konumunun güçlendirilmesi, pazarlar arasındaki etkileşim ve işbirliğinin artırılmasında öncü rol oynamasını hedefliyoruz” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics