Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2013 / 08:05

Finansta gündemin detayları ele alınacak

CardSmart Bosphorus, farklı ve güncel başlıklarda oturumlarla yerli ve yabancı sektör profesyonellerini biraraya getirecek.

CardSmart Bosphorus etkinliği 8 Ekim’de İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel’de düzenlenecek. 2009 yılından beri düzenlenen, ödeme sistemlerinde en yeni uygulamaların ele alındığı CardSmart Bosphorus’un bu yılki teması ise “Innovation for a Smarter Life” (Daha Akıllı Bir Hayat İçin İnovasyon). Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, küresel ödeme teknolojilerine hizmet veren kuruluşlarla sektör profesyonellerini bir araya getiren etkinlikte, bu alandaki yeniliklerin ve gelişmelerin katılımcılarla paylaşılacağını vurguladı. Etkinliğin Platin sponsoru Oracle olurken, Microsoft, SAP, TTNet, EMC, IBM, Intel, SafeNet, Thales ve Yapı Kredi de etkinlik sponsorları arasında yerini alıyor. Etkinliğin giriş sponsorluğunu Zebra Technologies üstlenirken, sayısal medya sponsoru ise Motto23 ve Teknoloji Oku.
İlk başta sektörün ürün ve hizmetlerine yönelik detayların aktarıldığı bir platform olan etkinlik, Güzel’e göre, 2009 yılından bugüne önemli değişim gösterdi, ödeme sistemlerine yönelik yeni eğilimlerin bilgi aktarımının sağlandığı bir platform haline geldi. Güzel eklemeden geçmedi: “Özellikle bu yıl, Türkiye’de ödeme sistemleri alanında faaliyetlerini artırmayı hedefleyen yabancı yatırımcıların katılımına da sahne olacak.”

Ana gündem e-fatura ve yazar kasa-POS bütünleştirmesi
CardSmart Bosphorus, şirket profesyonellerinin yanında, ödeme sistemlerine yönelik düzenleme ve denetleme yapan kuruluşların temsilcilerinin de konuşmacı olarak yer aldığı bir etkinlik. Bu yönüyle etkinlik, deneyimlerin aktarılmasıyla birlikte, sektörle ilgili yasal düzenlemelere yönelik güncel bilgilerin de anlatıldığı bir ortam sunacak.
CardSmart Bosphorus’ta bu yıl 1 Eylül tarihinde yürürlüğe giren e-fatura uygulaması öncelikli gündem maddelerinden birini oluşturuyor. Bu kapsamda, Gelir İdaresi Başkanlığı da uygulama hakkındaki bilinmesi gerekenleri katılımcılara aktaracak. Ayrıca, e-Fatura Yasası ile kurumlar için önem kazanacak Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti etkinlikte ele alınacak. İçerik detaylarını Güzel şu sözlerle anlattı:
“BBDK; ödeme sistemlerinin mevzuattaki yerine, kredi kartlarının hayatı doğrudan etkileyen bir kamusal hizmet işlevi görmesine, kamu otoritelerinin konuyu yasal çerçeveye oturtmasına değinecek. MasterCard, nakitsiz dünyaya geçişte elektronik ödeme çözümlerinin nasıl öne çıkacağını anlatırken, Oracle da hızlı veri akışına ve veri değişimine ayak uyduracak çözümlere nasıl ihtiyaç olacağını anlatacak. Microsoft mobil dönüşüm projelerinden, SAP iş ortakları ve bankalar ile esnek iş modellerinden, EMC yeni yazılım tanımlı veri depolama platformundan, Safenet PCI-DSS kurallarına uyumluluk yükünü azaltmayı hedefleyen Uçtan Uca Kripto standardından, Thales ise ulaşımda kaliteyi artıran bilet uygulamalarından söz edecek. Ayrıca, 1 Ekim sonrası hayatımızın bir parçası olacak yazar kasa-POS konusunda DenizBank detayları paylaşacak.”
ETİKETLER : Sayı:937

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics