Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2011 / 01:01

Fransız internet servis sağlayıcısı Sat2Way, Skylogic ile anlaştı

Eutelsat Communications’ın genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic ve Fransız internet servis sağlayıcısı Sat2Way arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Sat2Way, 2011 yılının ikinci yarısından sonra gelecek nesil Tooway hizmetini Eutelsat’ın güçlü ve yüksek veri akışlı uydusu KA-SAT üzerinden sağlayacağını açıkladı. Yapılan anlaşma Skylogic ve Sat2Way arasında uzun dönemli bir iş ortaklığını da beraberinde getiriyor. Sat2Way aynı zamanda, Eutelsat’ın HOT BIRD 6 uydusu kullanarak ilk nesil servis dağıtımını 2008’den bu yana yapıyor. Toplam 4 milyon avro değerindeki anlaşma 4 yılı kapsıyor. Sat2Way, Tooway’ın 10 Mbps’e ulaşan genişbant hızı ile kullanıcılara farklı paket seçenekleriyle hizmet sunmayı planlıyor. Sat2Way satış öncesi çalışmaları ile 2 hafta içerisinde Tooway servisi için www.sat2way.fr’den şimdiden 3 binden fazla abone talebi almış bulunuyor. Bu da Fransa’daki uydu yayın potansiyelini göstermesi açısından oldukça önemli bir gelişme. IDATE’nin son analizlerine göre Fransa’da çoğunluğu kırsal bölgede oturan yaklaşık 400 bin konut ADSL hizmeti alamıyor.
Sat2Way kurucusu Stéphane Ruelle, Eutelsat ile yapılan yeni işbirliği hakkında şöyle konuştu: “Şirket olarak uydu internet pazarına inanıyoruz ve eminiz ki tüketici genişbant servisi için Ka-band frekansları kullanmak en iyi çözüm. Sat2Way olarak Tooway’i seçtik çünkü Skylogic, KA-SAT’ın HOT BIRD 6 avantajlarını kullanarak bizim uzun dönemli strateji belirlememize olanak tanıyor. KA-SAT’ın ekonomik modeli bizi genişbant servislerinin yüksek rekabetçi çeşitliliğini Fransa, Belçika ve İspanya gibi karasal ağlarla internete ulaşamayan tüketiciye hizmet vermeyi
sağlıyor.”
Skylogic CEO’su Arduino Patacchini ise konuyla ilgili olarak: “Avrupa’daki ilk 10 dağıtıcımızdan biri olan Sat2Way ile yaptığımız ek ticari anlaşmadan çok memnunuz. Yeni anlaşma, KA-SAT finansal kapasitesinin ve Avrupa’daki yüksek hızlı uydu genişbant servislerindeki rekabetçi talebin bir kanıtıdır” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics