Bilişim Dünyası 08 ŞUBAT 2013 / 10:59

Fujifilm’den WaterAid'e bağış

Grafik Sistemleri’ndeki Brillia HD PRO-T3 ürününün her satışından yardım kuruluşlarına pay ayıran Fujifilm, 12 aylık projesinin ikinci çeyreğinde 16 bin 77 avro bağış topladı.

Fujifilm, dünyanın en yoksul toplumlarına temiz su sağlamak için çalışan uluslararası yardım kuruluşu WaterAid’e destek vermeyi sürdürüyor. Mayıs 2012'de başlayan projenin bir parçası olarak Fujifilm, Brillia HD PRO-T3 adlı banyosuz termal kalıplarının Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'da satılan her metrekaresinin belirli bir yüzdesini WaterAid'e bağışlıyor. Fujifilm'in bu yardım programında yer almasının en önemli nedenlerinden biri, bu kalıpların kullanımında suya ve kimyasala ihtiyaç duyulmuyor olması. Brillia HD PRO-T3'ün yüksek satış rakamları sayesinde şirketin bağışları beklentileri aşıyor. Fujifilm, 12 aylık projesinin ikinci çeyreğinde 16 bin 77 avro daha toplayarak bugüne kadar 26 bin 757 avro bağışta bulundu.

Hedefin üzerinde bağış toplandı

Fujifilm’in kısa sürede bu kadar yüksek bir bağış miktarına ulaşılmasını beklemediğini belirten Fujifilm Europe GmbH Kıdemli Başkan Yardımcısı Yasufumi Morimoto şunları söyledi: “Mayıs ayında, 12 aylık hedefimiz olarak 30 bin avro tutarında bir bağış düşünmüştük. Ancak altı ayda 26 bin avro'nun üzerinde bir para toplamış olmamız şaşırtıcı derecede olumlu bir sonuç. Fujifilm kendisini çevreye adamış bir kuruluştur ve PRO-T3 satışlarımızdan elde edilen gelirlerle yaptığımız bağışlarla WaterAid'i destekleyebiliyor olmaktan çok mutluyuz.”

Yoksulların suya erişimi kolaylaşacak

WaterAid Kurumsal Hesaplar Yöneticisi Susie Kennedy de, bu programla ilgili şunları söyledi: “Fujifilm'in, WaterAid'i desteklemeyi seçmesinden çok memnunuz. Toplanan para sayesinde okullarda tuvaletler inşa etmek ve kırsal bölgelerde su pompaları kurmak gibi projeler ile temiz suya, hijyene ve sıhhi ortamlara erişimi geliştiriyoruz. Bu muhteşem bir proje ve önümüzdeki altı ayın sonuçlarını da heyecanla bekliyoruz.”

 

 


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics