Bilişim Dünyası 22 OCAK 2012 / 14:40

Fujitsu’da 2014 hedefi 200 milyon avro

Fujitsu Türkiye, şirketin Türkiye Ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim’in evsahipliğinde gerçekleştirdiği toplantıyla hem şirketin çözümleriyle ilgili genel bilgiler verdi hem de 2012 hedeflerini açıkladı. Toplantıda bir konuşma yapan Zaim, yıllık yüzde 20 büyüme oranı yakaladıklarını, bunun önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini, 2014 ciro hedeflerinin 200 milyon avro olduğunu açıkladı. 2012’de odaklandıkları alanlardan birinin KOBİ alanı olduğunu açıklayan Zaim, bu konuda ise şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde KOBİ’lere yönelik çözümler sunacağız. Bunlar yenilikçi çözümler olacak. Anadolu illerinde, tam 23 ilde teknoloji roadshow’u gerçekleştirdik. 16 bin kişiye ulaştık. Bunlara bu yıl da devam edeceğiz.”

“Türkiye, Balkanlar’da örnek ülke”
Fujitsu Türkiye organizasyonunda 400 çalışanın olduğunu söyleyen Zaim, Temmuz ayı içinde tüm Balkan ülkelerinin Fujitsu Türkiye’ye bağlandığını kaydetti. Zaim, “Türkiye, Balkanlar’da örnek ülke olarak gösteriliyor. Tüm bu ülkelerde özelleştirme süreçleri yaşanıyor, özel sektörleri gelişmeye açık, BT sektörleri de ciddi potansiyel taşıyor. Bu yıl Avrupa’daki ekonomik kriz bu ülkeleri etkileyebilir ama bu ülkelerin BT sektörlerinin aynı oranda etkilenmeyeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN