Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2014 / 11:40

Galaxy’de çevre dostu ambalaj

Samsung Electronics, Galaxy serisinde kullandığı çevre dostu ambalajlar ile enerji tüketiminin azaltılmasını ve atıl kaynakların geri dönüşümünü desteklemenin yanı sıra serinin yeni nesil çevre dostu malzemeler kullanarak sürekli geliştirilmesini de hedefliyor. Samsung BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin: “Akıllı telefonların popülaritesi arttıkça, şirketlerin çevre dostu ürünler üretme sorumluluğu da artıyor” dedi.

Samsung Electronics’in daha önce Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ürünleriyle başlattığı çevre dostu girişimleri Galaxy 5’te de sürüyor. Galaxy S5’in kullanma kılavuzunda ve ambalajında %100 geri dönüşümlü kâğıt kullanan şirket, daha önce Galaxy S4’te %100 geri dönüşümlü kâğıt ambalaj malzemesi kullanarak CO2 emisyonunu yaklaşık 1000 ton azaltmıştı. “Çevre Dostu Mobil Ambalajı” ile 110.000 ağacın korunmasına destek olan Samsung 2014 IF Tasarım yarışmasında Ambalaj kategorisinde ödül kazanmıştı.

Yeni Galaxy S5’in doğal olarak ayrışan plastik ambalajı ve şarj kılıfında ise geri dönüştürülebilir, plastik ve petrol bazlı çözücüler içermeyen soya mürekkebi kullanılıyor. Böylece toprak ve deniz ortamlarının kirlenmesi önlenmiş oluyor. Kullanma kılavuzunda ve kutuda kullanılan soya mürekkebi ise baskı çalışmasının yapıldığı ortamı iyileştirirken yıllık petrol bazlı çözücü kullanımında da 30 ton tasarruf sağlıyor.

 
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics