Bilişim Dünyası 27 ŞUBAT 2016 / 14:00

Garajyeri’ne destekler devam ediyor

Kişiden kişiye araç kiralama hizmeti sunan, Arda Aşkın, Erman Çağıral ve Güven Özyurt tarafından 2015 yılında kurulan Garajyeri, yurt içi ve yurt dışı yatırımcılarından aldığı yatırım desteği ile büyümeye devam ediyor. İlk yatırımını Doğa Girişim adına Ersoy Kiraz'dan alan proje, 2016 yılında da önemli bir yatırım aldı. Projeye yatırım yapanlar arasında Nevzat Aydın, Gökçe Kabatepe, Aydın Evren Özol ve Oytun Özer, Hakan Baş, Mert Bayram ve Kaan Karamancı gibi e-ticaret sektöründen isimlerin yanı sıra yabancı yatırım fonu Hummingbird Ventures da var. 400 bin doları Hummingbird Ventures'ten olmak üzere toplamda 800 bin dolar yatırım alan platform, 2016'da hizmetlerini çeşitlendirerek büyümeyi hedefliyor.
Garajyeri; araç sahiplerinin boşta duran araçlarından ek gelir elde etmelerini sağlarken, kiralık araç ihtiyacı olanların kendilerine en yakın mesafeden en uygun fiyata araç kiralamalarını sağlıyor. Web ve mobil uygulamaları aracılığıyla araç sahibi ve kiracıları bir araya getiren platform, kullanıcılarına kiralama yapmak istedikleri lokasyon ve tarihe uygun olarak sunduğu araç listesi ile kolay bir fiyat karşılaştırma imkanı veriyor. Bu yapıda araç sahipleri, kiralamak istedikleri araç için istenilen bilgileri girerek sistemde kayıt oluşturuyor. Kiracılar ise ehliyet, TC kimlik numaraları, e-posta, telefon bilgilerini girip, Facebook hesaplarını bağlayarak beğendikleri araca kiralama isteği gönderebiliyor. Araç sahipleri kiralamayı onayladıktan sonra kiracı kredi kartı ile ödemeyi yapıyor ve araç sahibi ile kiracı buluşup anahtarı teslim ediyor. Kiracılar, “Ücretsiz kapıya teslim” butonunu kullanarak vale hizmetinden de yararlanabiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN