Bilişim Dünyası 27 ARALIK 2009 / 14:00

Garanti’den şifrematik uygulaması

Garanti Bankası, internet şubesine girişte, BDDK tarafından zorunlu hale getirilen “tek kullanımlık şifre” uygulaması için Şifrematik uygulaması başlattı. Garanti müşterileri, 1 Ocak 2010 itibarıyla, internet şubesine girişte müşteri numarası ve parolaya ek olarak tek kullanımlık şifrenin girilmesini de zorunlu kılacak uygulama kapsamında, “Şifrematik”, “Cep Şifrematik”, “Mobil İmza” veya “SMS ile giriş şifresi” uygulamalarından yararlanabilecek.
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Garanti Bankası olarak, 1 Ocak 2009 itibarıyla zorunlu hale gelecek tek kullanımlık şifre uygulamasına uzun süredir hazırlıklıyız. Müşterilerimiz, herkese uygun, pratik ve güvenli çözümlerimizi, tek kullanımlık şifre zorunlu hale gelmeden önce de kullanabiliyordu. Uygulamanın devreye girmesiyle, müşterilerimize sunduğumuz farklı alternatifler sayesinde, Garanti internet şubesinin kullanıcıları için bir değişiklik olmayacak. Müşterilerimiz, internet şubemize girişte daha önce de kullandıkları tüm şifre uygulamalarını kullanmaya devam edecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:751

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN