Bilişim Dünyası 25 MART 2014 / 13:58

Gartner’dan EMC’ye “Tam Not”

BT dünyasında işin yapısı öngörülebilir süreçlerden, bilgi-yoğun süreçlere ve karar verme süreçlerine dönüşüyor. Gartner’a göre farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler işlerini artık “işlem odaklı” yerine “vaka merkezli” olarak yeniden tanımlıyor. Bunun karşılığında da vaka yönetimi, geleneksel işletmelere yönelik içerik yönetimi ve iş süreçleri yönetiminin ötesine geçiyor. Vaka yönetimi belge yakalama, süreç otomasyonu, birlikte çalışma & işbirliği ve analitiği içerebiliyor.

Gartner, yayınlamış olduğu “Vaka Yönetimi için Kritik Özellikler” Raporunda EMC’ye bir kez daha “Mükemmel” notunu verdi. Gartner Vaka Yönetimi Sistemleri (CMF) alanında ürün ve çözüm geliştiren ve/veya satan 11 şirketi, 4 kullanım alanına göre değerlendirdi: araştırmacı, hizmet istemi, olay yönetimi ve karar verme süreci. Vaka Yönetimi uygulamaları, kilit önem taşıyan bilgileri sezgisel bir kontrol paneli içinde toplayıp, bilgileri belli bir içeriğe oturtuyor ve bu bilgileri kullanarak çalışanların birlikte daha etkin ve verimli çalışarak, yerinde ve doğru kararlar vermelerine imkan veriyor.

EMC Başkan Yardımcısı ve Ürünler ve Çözümler, İstihbarat Birimi Genel Müdürü Rohit Ghai, konuyu şöyle değerlendirdi: “Documentum xCP yıllardır birçok farklı sektörden işletmenin, daha etkin kararlar almasını mümkün kılmak için, yoğun bilgi içeren iş süreçlerini otomatik hale getiren çözümler oluşturmalarına ve bu çözümleri sistemlerine kurmalarına olanak sağlıyor. Amaç, fazla zaman alan kodlama yerine vaka yönetimi ve diğer süreçleri içerik uygulamaları ile bir araya getirme yoluyla, ürün/hizmetlerin pazara sunulma süresini hızlandırmak.”

 
ETİKETLER : EMC Gartner

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics