Bilişim Dünyası 10 HAZİRAN 2013 / 08:14

Gazi Teknopark’ta projeler yarıştı

Gazi Üniversitesi ve Gazi Teknopark iş birliği ve Halk Bankası ana sponsorluğunda düzenlenen ‘Bilim Şenliği Proje Pazarı Yarışması’ 23 Mayıs’ta sonuçlandı.

Gazi Üniversitesi akademisyenlerine ve öğrencilerine ait projelerin değerlendirildiği yarışmada, proje prototipleri, kurulan standlarda gün boyu sergilendi. ‘Gazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Tanıtım Toplantısı ve Bilim Şenliği Ödül Töreni’nde kazanan projeler, Gazi Teknopark Genel Müdürü Hanzade Sarıçiçek tarafından açıklandı.

Proje pazarı gelenekselleşecek
Birinciliği ‘Yalnızca Parmak İzi Bilgilerinden Faydalanılarak Zeki Yaklaşımlar ile Gerçek Zamanlı Olarak Cinsiyet Tanıyan Sistem’ projesi ile kazanan Prof.Dr. Şeref Sağıroğlu ve ekibine ödülleri, Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber tarafından verildi. Yarışmada, VTOL Çoklu Rotor Hava Aracı Projesi (Gazikopter) ikinci, Yük Hücresi İmalatı ve Yeni Bir Tasarım (Kafes Tip Yük Hücresi) Projesi ise üçüncü oldu. Yarışmada 6 proje de mansiyon ödülüne layık görüldü. Ödül töreninde, bu yıl TÜBİTAK tarafından 10 üniversiteye verilen Teknoloji Transfer Ofisi desteğini almaya hak kazanan Gazi TTO’nun da tanıtımı yapıldı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Proje Pazarı Yarışmasının, takip eden yıllarda da düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi hedefleniyor.
ETİKETLER : Sayı:925

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics