Bilişim Dünyası 12 ARALIK 2010 / 18:00

Gaziantep yüzünü teknolojiye dönüyor

Düzenlenen panelde şehrin önümüzdeki 50 yıllık süreci masaya yatırılırken gelişmelere nasıl ayak uydurulacağı konuşuldu.
Gaziantep İl Özel İdaresi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gazikent Üniversitesi ve Turcom işbirliği ile “Tarihin ve Teknolojinin Buluştuğu Kent; Akıllı Kent Gaziantep” konulu panel

düzenlendi. Panele Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gazikent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özdemir, Turcom Genel Müdürü Fahrettin Gürkan konuşmacı olarak katıldı. Panelde Gaziantep’in teknoloji anlamında ileri gelen şehirlerden biri olması ve son dönemin yaygın kelimesi ‘Akıllı’ başlığı altında neler yapılabileceği konuşuldu.
Gaziantep’teki büyük değişimi hazırladığı ‘Kültür Kenti Gaziantep’ başlıklı sunumla anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, yeni Gaziantep vizyonu doğrultusunda kente sundukları hizmetleri 50 yıllık çerçevede tasarladıklarını, hayatın geçtiği tüm mekânların çağımızın teknolojileri ile düzenlenmesi gerektiğini söyledi.
“Çevreci otobüslerin gazi çöplerden elde edilecek
Güzelbey, “Günümüzde artık hizmetin olmazsa olmazının başında teknoloji ile uyumlu sistemler gelmektedir. Planetaryum, hafif raylı sistem, Scada ve daha birçok proje ile kent için akıllı çözümler ürettik. Bugün insanlara çöplerinizi atmaktan korkmayın diyoruz çünkü bu çöpler elektrik enerjisine dönüşüyor, öyle ki yakında çevreci otobüsleri çalıştıracak CNC gazını da bu sistemden elde edeceğiz” dedi. Panel, Turcom teknoloji çözümleri, Cisco sınırsız ağ mimarisi gibi bilgilerin sunulduğu oturumun ardından sona erdi.
ETİKETLER : Sayı:799

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics