Bilişim Dünyası 15 KASIM 2015 / 12:05

GE Türkiye İnovasyon Merkezi açıldı

General Electric, İstanbul Teknopark’ta 4 Kasım Çarşamba günü GE Türkiye İnovasyon Merkezi açılışını gerçekleştirdi.
 
GE Dijital Dünya Başkanı Bill Ruh’un ve GE Orta Doğu Kuzey Afrika ve Türkiye İnovasyon Başkanı Rania Rostom’un açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlik, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy’un konuşmasıyla devam etti.

Endüstrilerde inovasyonun önemine ve büyüyen ekosistemiyle Türkiye’nin sahip olduğu potansiyele vurgu yapan GE Dijital Dünya Başkanı Bill Ruh sözlerine şöyle devam etti: “ Sekizinci inovasyon merkezimizi Türkiye’de açıyoruz. Biz bu merkezi açmak için değişim ve inovasyonu yakalayabilecek ülkelere geliyoruz. O nedenle Türkiye’yi seçtik. Burada Türkiye’de sizlerle inovasyon gerçekleştireceğimiz için çok heyecanlıyız. “

GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nin yenilenebilir enerji, akıllı şebekeler, LED, Sağlık ve Yaşam Bilimleri endüstrilerinde yerel inovasyonun gelişimine odaklanarak; temel hedeflerinin ekosistem dahilinde yerel inovasyonu teşvik etmek, endüstrilerin karşılaştığı zorluklarının aşılmasına iş birlikleri yaparak yardımcı olmak ve müşterilerin üretimlerini operasyonel verimliliklerini arttırmak için ileri üretim teknikleri ve endüstriyel internet çözümleri sunmak olduğu belirtildi.

GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nin açılışında, GAMA ve GE,GAMA’nın Kırıkkale Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali ve Kırkağaç, Sares, Karadağ ve Gökres Rüzgar Santrallerinde pilot olarak GE’nin yazılım çözümlerinin kullanılması çerçevesinde bir iş birliği anlaşması imzalandığı duyuruldu.

GE’nin Türkiye’de 65 senedir faaliyet gösterdiğini ve inovasyonun gelişimini her zaman desteklediklerini belirten GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy; “ GE’nin küresel deneyiminden ve bilgi birikiminden faydalanan merkezin, Türkiye ekonomisinin gelişiminde aktif bir rol oynayacağına ve özellikle enerji, sağlık ve LED endüstrilerinde önemli gelişmelere imza atacağına inanıyorum. GE Türkiye olarak merkezde, endüstrileri tanımlayarak ve işbirlikleri kurarak müşterilerimiz, üniversiteler, mühendisler, girişimciler ve öğrenciler ile çalışmalar gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.
 
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics