Bilişim Dünyası 10 TEMMUZ 2016 / 18:01

Gear VR Sanal Gerçeklik Tırı yaz boyunca Türkiye'yi gezecek

Samsung’un Sanal Gerçeklik Tırı, Türkiye’nin dört bir yanındaki teknoloji meraklılarını Gear VR 4 boyutlu sanal gerçeklik ile buluşturmak için yola çıktı.
Samsung, Gear VR Tırı ile Türkiye’nin 15 şehrinde tüketicilere sanal gerçeklik deneyimini ulaştıracak. İlk olarak 17-19 Haziran tarihinde Kanyon AVM’de İstanbullular’la buluşan Sanal Gerçeklik Tırı yaz ayları boyunca İzmir, Bodrum Çeşme, Samsun, Eskişehir, Erzurum, Ankara, Adana gibi Anadolu’daki birçok farklı noktaya uğrayacak.
Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Müdürü Tolga Erdem, Gear VR Sanal Gerçeklik Tırı ile ilgili bilgiler verdi. Erdem şunları söyledi: “Sana gerçeklik günümüzün en önemli teknolojik eğilimleri arasında yer alıyor. Sanal gerçeklik alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bunun sonucu olarak Samsung Gear VR’ı ortaya çıkardık. Bu etkinliğimizde ABD’den buraya getirdiğimiz özel donanımlı bir tır sayesinde kullanıcılarımızın çok özel bir roller coaster deneyimini sanal gerçeklik teknolojisiyle deneyimlemelerini sağlıyoruz. Bunun yanında bu yılın ortasında tanıtımını yaptığımız Samsung S7 ve Samsung S7 Edge akıllı telefonlarımızı da yakından inceleyebilecekleri deneyimleme alanları yer alıyor. Kullanıcılar burada akıllı telefonların su ve toza dayanıklılığını test edebilmekle birlikte, Gear 360’la 360 derece fotoğraf ve video deneyimini yaşayabilecekler”.
Üçüncü nesil sanal gerçeklik gözlüğü olan Gear VR, Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge ve Galaxy Note5 ile kullanılabiliyor. 318 gram ağırlığındaki üçüncü nesil Gear VR, önceki modellerden yüzde 19 daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Daha geniş bir arayüz ve touchpad ile sunulan ürün, kullanıcıya daha kolay kullanma imkânı da sağlıyor.
ETİKETLER : 1079 Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics