Bilişim Dünyası 02 OCAK 2011 / 18:00

Geçmişten geleceğe 10 yıl

2000 yılında kurulan ve yaklaşık iki yüz kişilik kadrosuyla onuncu yaşını kutlayan Elsys, geleceğe de umutla bakıyor.
Elsys, on yıl öncesinde uçtan uca kurumsal çözümler üretecek şirketlerin eksiliğini gidermek amacıyla beş ortak tarafından kurulmuş bir şirket. Bugün geldiği noktada SAP’nin EMEA bölgesindeki en performanslı iş ortağı ödülünü de ülkemize getirmeyi başaran Elsys, gelecek planlarını da hazırladı. Aldıkları ödülün kendilerine onuncu yıl sürprizi olduğunu kaydeden Elsys Genel Müdürü Savaş Komban, “Elsys olarak, 2010 Best Performance Challenge for SAP Partners yarışmasına 6 kişilik bir ekiple katıldık. Belli sürelerle farklı konularda hazırlık yapan bu ekip, bir vaka incelemesi üzerinden Elsys tarafından geliştirilen iş çözümlerini anlattı. Ayrıca, müşteri demoları yapıldı, CEO’larla görüşmeler gerçekleştirildi, raporlar çıkarıldı ve BusinessObjects çözümleri sunuldu. Bu çerçevede, Elsys’in ürün, çözüm ve satış stratejileri ve yaklaşımları değerlendirildi ve ödüle layık görüldü. Bu da bizim için harika bir onuncu yıl hediyesi oldu” dedi.
Kriz sonrasında 2010 yılını yüzde 5’lik büyüme ile kapattıklarının altını çizen Komban, “Sektörün büyüme oranlarına bakıldığında ve büyüme ön görmediğimiz bir yılda yüzde 5’lik oranı yakalamış olmak bizim için önemli. Bu oran da ciromuzun 19 milyon lira civarına gelmesini sağladı. Takdir edersiniz ki belli hacimlere ulaşan şirketlerin her sene yüksek oranlarda büyümesi beklenemez. Ancak 2010’un son çeyreğinde yaşanan hareketlilik bizi 2011 için daha umutlu düşünmeye itiyor. Öte yandan her yılın son çeyreğinde bir sonraki yılın plan ve programlarını hazırlarız. Bu yıl da öyle oldu ve 2011 plan ve programımızı hazırladık” şeklinde konuştu.
Sektörler arası sinerji Kuruldukları yıllarda kriz ortamında büyüdüklerini dile getiren Savaş Komban, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yüzden krizlere karşı bağışıklılığımız var diyebilirim. İlk başlarda krizle büyüyünce kriz sonrasındaki 2003-2004 yıllarında sektörel çözümlere yöneldik ve bu da büyük kabul gördü. Bu anlamda biz 17 farklı sektörde projeler yapan bir şirketiz. Ancak bu da bize farklı sektörlerde çapraz sinerji yaratma fırsatı yaratıyor. Tüm bu çapraz sinerjiye rağmen otomotiv, tekstil perakende-mağazacılık, gıda tüketim ürünleri, mobilya ve ilaç bizim için olmazsa olmaz alanlar.”

Savas_Komban40 günde 42 mağaza uygulaması

2010 yılında en ilginç projelerinin Komşufırın projesi olduğunu belirten Savaş Komban, proje hakkında ise şunları söyledi:
“Komşufırın’ın 42 mağazasını 40 günde SAP sistemine geçirdik. Proje kapsamında, malzeme yönetimi, satış-dağıtım, mali muhasebe, maliyet muhasebesi ve duran varlık yönetimi uygulamaları devreye alındı. Bugün, mağaza kapanışından bir saat sonra, ilgili yöneticilerin dizüstü bilgisayarlarına ve BlackBerry’lerine günlük konsolide özet raporlar otomatik olarak gönderiliyor. Yeni ürün, fiyat ve kampanya bilgileri, merkezi olarak üretiliyor ve sistem tarafından tüm mağazalara dağıtılıyor. SAP sistemi, mevcut mağazalarda ve merkezde tam bütünleşik şekilde kullanılıyor.”
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics