Bilişim Dünyası 17 KASIM 2015 / 17:00

Geleceğe hazır olmanın ipuçları ele alındı

Dell Çözüm Günü (Dell Solutions Tour) 17 Kasım’da İstanbul’da Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Dell Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Claire Vyvyan’in ana konuşmacı olarak Dell’in sunduğu çözümleri ve trendleri anlatmasıyla devam eden etkinlikte katılımcılar, gün boyunca sergi alanındaki en son teknolojileri yakından tanıma fırsatı buldu. Microsoft ve Intel’in platin sponsor olarak desteklediği etkinlik boyunca BT karar vericileri ve yöneticileri, özel olarak hazırlanan deneyimleme alanında Dell ekibiyle birebir etkileşimde bulundu.

Daha verimli olmanın anahtarı
Dell Çözüm Günü 2015’in açılış konuşmasını gerçekleştiren Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, “Türkiye, büyüyen ve gelişen Dell yapısı içerisinde çok önemli bir konumda” dedi. Bulut bilişim, nesnelerin interneti, mobilite, güvenlik, büyük veri ve yazılım tanımlı veri merkezleri alanlarında yatırım yapan işletmelerin kazançlı çıktığına işaret eden Duru, “Yeni teknolojilere uyum sağlamak, daha verimli olunmasını sağlar. Ancak yeni nesil teknolojiler, verimliliğin ötesine geçerek, sunduğu yatırım geri dönüşü ile işletmelere büyüme fırsatı sunuyor” bilgisini verdi.
Dünyanın hızla değiştiğini dünyadaki internet kullanıcı sayısını örnek göstererek aktaran Dell Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Claire Vyvyan ise, “Son 5 yıl içerisinde dijital evrenin büyüklüğü 800 bin petabayt seviyesinden 4400 bin petabayta kadar yükseldi. Bu inanılmaz büyüme katlanarak devam edecek” dedi. Vyvyan, tüm işletmelerin geleceğe hazır olması, bu değişim sırasında karşılarına çıkan fırsatları değerlendirebilmeleri için Dell’in uçtan uca çözümler sunduğunu da belirtti.
 
ETİKETLER : Dell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics