Bilişim Dünyası 27 MAYIS 2012 / 12:14

Geleceğin teknolojisi burada

Fujitsu’nun geleceğin teknoloji eğilimlerini paylaştığı “IT Future” etkinliği İstanbul’da gerçekleştirildi.

Fujitsu tarafından küresel olarak 17 ülkede ve 18 farklı şehirde gerçekleştirilen IT Future etkinliğinin İstanbul ayağı gerçekleştirildi. Intel ve NetApp’ın platin, Brocade, PFU ve Symantec’in de gold sponsor olarak desteklediği etkinlik geçtiğimiz hafta Swissotel’de sahne aldı. IT Future etkinliğinin Fujitsu ve ortaklarının geleceğe yönelik ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıttığı bir etkinlik olduğunu belirten Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim, “Önümüzdeki yıllarda şirketlerin sistemlerini ve işlerini yönlendirecek teknolojilerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı bir ortam yaratmaya çalıştık. Fujitsu IT Future 2012 turu geçtiğimiz Nisan ayında başladı. Tur kapsamında Orta Avrupa, Ortadoğu,  Afrika ve Hindistan’dan oluşan CEMEA&I bölgesinde Haziran’a kadar 17 farklı ülkede toplam 18 etkinlik gerçekleşecek” dedi.
Etkinlikte Fujitsu Technology Solutions CTO’su Joseph Reger’i de misafir olarak ağırladıklarının altını çizen Zaim, “Reger, BT İş Dünyasını Yeniden Şekillendiriyor başlıklı bir sunum yaptı. Reger, bu sunumda şirketimizin ürün ve çözümleriyle iş dünyasına yaptığı katkıyı anlattı. Joseph Reger sunumunda günümüz CIO ve CTO gibi üst düzey yöneticilerin en öncelikli BT stratejileri olan yönetilebilir esnek altyapılar ve yeni teknolojilerle verimliliği artırırken maliyetleri azaltan iş süreçlerinin de altını çizdi” şeklinde görüş belirtti.

Öne çıkan ürün ve çözümler
Etkinlikte sensörler, büyük veri analitikleri, sosyal ağ ve Japonya üretim tesislerinde Intel ile birlikte üretilen robotlar gibi pek çok ürün ve çözümün tanıtıldığını ifade eden Halit Zaim, “IT Future etkinliğiyle şirketlere tanıttığımız ürünlerimiz şunlar oldu: Yeni Ultrabook ve Lifebook, Ethernus DX veri depolama ürünleri, Primergy S7 yeni nesil sunucular, yeni Fujitsu Celsius işistasyonları, en yeni 3D ekran, SAP HANA ve FlexFrame yazılımları, dinamik altyapı blokları ve Fujitsu bulut çözümleri. Bunun yanı sıra dünyanın enerjiyi en verimli kullanan sunucusu olarak seçilen Primergy RX300S7 etkinlikte en çok ilgi çeken ürünlerimizden oldu” dedi.
Etkinlikte Fujitsu Pazarlama Başkanı Berhnard Branwitte, Fujitsu Ürün ve Pazarlama Yöneticiler Rene Hübel ve Gernot Fels’in yanı sıra Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer ile NetApp Türkiye Kanal Müdürü  Soner Cesur, SAP Türkiye Çözüm Yöneticisi Merve Soner de birer konuşma yaptı.
ETİKETLER : Sayı:873

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics