Bilişim Dünyası 30 AĞUSTOS 2013 / 12:15

Geleceğin veri merkezleri kamu BT yöneticilerine anlatıldı

Oracle, 27 Ağustos 2013 tarihinde Ankara’da düzenlediği ‘Geleceğin Veri Merkezleri için Oracle Çözümleri’ başlıklı etkinlikte son gelişmeleri davetlilerle paylaşılırken, Oracle SuperCluster T5-8 de ilk kez tanıtıldı.

Toplantıda; üst düzey güvenlik sunan Oracle Bulut Altyapısı, SPARC veSolaris 11 teknolojlerinin yanı sıra, sanal ağ, veri depolama çözümleri ve büyük veri konularındaki en son gelişmeler aktarıldı. Geleceğin veri merkezlerini tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlar olan güvenlik, verimlilik, sanallaştırma ve bu konular çerçevesindeki Oracle teknolojilerinin sunulduğu ve geniş bir katılımın olduğu etkinlikte Oracle’ın Yeni Nesil Bütünleşik Sistemi olan Oracle SuperCluster T5-8 de davetlilere ilk kez tanıtıldı.

Ankara’da etkinlikler devam edecek 

Oracle Kamu Satış Müdürü Baturalp Cansu, ‘Geleceğin Veri Merkezleri için Oracle Çözümleri’ etkinliğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Oracle olarak, BT sektörüne ve geleceğin veri merkezlerine yön vermek, yenilikleri müşterilerle buluşturmak adına ciddi Ar-Ge çalışmalarının donanım, yazılımın bir arada yapıldığı ve bunun Oracle içerisindeki her kademeki kişiler tarafından desteklendiğini belirtmek isterim. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz ‘Geleceğin Veri Merkezleri için Oracle Çözümleri’ etkinliğimizde; Oracle’in yeni nesil bütünleşik konsolidasyon sistemi olan, ‘Oracle Sparc SuperCluster T5-8’, ‘Solaris 11 teknolojleri’, ‘sanal ağ’ ve ‘veri depolama’ sistemleri, Oracle Bulut çözümleri kapsamında, Oracle yazılım ürünleriyle bir arada örneklenerek kamu sektörünün BT yöneticilerine sunuldu. Yine günümüzün güncel konularından biri olan, ‘Büyük Veri’ ve Oracle’ın yarattığı farklılıklar da bu etkinliğin bir başka konusu olarak davetlilerimize anlatıldı. Uçtan uca Oracle olarak sağlayabileceğimiz çözümlerimizi anlatacağımız etkinliklerimize Ankara’da devam edeceğiz.”
ETİKETLER : Oracle oracle sparc

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics