Bilişim Dünyası 06 OCAK 2014 / 09:15

Gelecek bulut bağlantılı ekranlarda

Yeni nesil ekranlarını tanıtan ViewSonic, önümüzdeki dönemde bulut üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebildiği akıllı istemcilerle pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

Piyasada onlarca televizyon ve ekran markası bulunuyor. 1990’ların başından bu yana ekranlarıyla dünyada bilinen Sony, NEC ve Panasonic gibi markalar arasında yer alan ViewSonic, bugünlerde Samsung, LG ve Philips gibi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Televizyondan aldığı gücü -masaüstü bilgisayar ağırlıklı olmak üzere- ekranlara yansıtan, hızla büyüyen rakipleri karşısında zorlanan ViewSonic, kendisini farklılaştırmaya çalışıyor.
Türkiye’deki tablet macerasında beklentilerin altında kalan şirket, ekran üretimindeki deneyimini kurumlara aktarmayı hedefliyor. Teknolojinin mihenk taşları arasına şimdiden giren bulut bilişim kavramıyla “basit istemcilerle sanal makineler üzerinden çalışma” ortamları sağlıyor.
Şirketin Android tabanlı 24 inç tablet ekranı SDA245, Citrix teknolojisine destek veriyor. Bu sayede kurumlarda internet üzerinden iş uygulamaları çalıştırılabiliyor. İnce istemci çözümü olarak BT yöneticilerinin sınırladığı çerçevede, Google Play kullanımıyla iş uygulamaları aynı cihazda çalışabiliyor. Ekranda NVIDIA Tegra 3 işlemci, Citrix XenMobile bütünleşmesiyle çalışıyor.
Önümüzdeki dönemde bulut üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebildiği sanallaştırma uyumlu akıllı ekranların öne çıkacağı düşünülüyor.
Tanıtılan diğer ekranlarsa şu şekilde:
• Bireysel kullanım için WiFi’lı Android işletim sistemli VSD241. Viewsonic’in Android işletim sistemine sahip, 24 inç optik 2 parmak dokunmatik ekrana sahip cihaz, hem bir tablet hem de 1920x1080p Full HD IPS paneliyle iki amaçla kullanılabiliyor. Cihazda WiFi, Bluetooth gibi kablosuz bağlantılar ve ethernet girişi bulunuyor.
• Görüntü düşkünleri için VP2772. Viewsonic’in Super IPS LED panelli ekranı, 1080p çözünürlükten yüzde 80 daha fazla çözünürlük sunan 2560×1440 WQHD ekranıyla, profesyonellere hitap ediyor. VP2772, 178/178 derece geniş görüş açısı, gelişmiş 10 bit renk motoru, 20.000.000:1 mega yüksek kontrast oranı ve 14 bit LUT özelliğiyle dikkat çekiyor. Fotoğrafçılardan grafik tasarımcılara, 3D modelleme ile uğraşanlardan video düzenleyicilere, baskı departmanlarına ve diğer tasarım uzmanlarına yönelik geliştirilen VP2772, Adobe RGB renk paletinin %99’unu kapsıyor ve 3 yıl sıfır piksel garantisi sunuyor.
. 10 parmak dokunmatik ekranlı çok amaçlı ekran TD2740. 27 inç boyutundaki TD2740 modeli, 10 parmak çoklu dokunmatik ekrana sahip. Üzerinde 1 MP kamera ve mikrofon bulunduran TD2740, daha dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor.
ETİKETLER : Sayı:953

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics