Bilişim Dünyası 12 HAZİRAN 2016 / 14:03

Gelecek öngörüleri ele alındı

Yapı Kredi, gelenekselleşen “IT’s My Life” etkinliğini bu yıl altıncı kez düzenlendi ve “Dijitalleşen Dünya ve Teknolojide Yeni Trendler”, “Bulut Teknolojileri ve Yeni Nesil Güvenlik”, “Dijital Çağın Hazinesi Olarak Veri ve Etkin Veri Yönetimi” konularında görüşler paylaşıldı. Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde gerçekleştirilen etkinlikte, BT alanında yaşanan gelişmeler de farklı oturumlarda ele alındı. 
Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, “IT’s My Life” ile tüm Yapı Kredi çalışanlarının kendilerini gelecek teknolojiler hakkında güncelleme imkanı yakaladığını belirtti. Erdoğan şu bilgileri verdi:
“Değişimi görmek ve buna uygun iş süreçlerini yenilemek kurum kültürümüzün bir parçası. Bu geleneğimiz sayesinde ülkemizde bankacılığın dijital dönüşümüne liderlik ediyoruz. “IT’s My Life” etkinliği ile 6 senedir bilişim teknolojileri uzmanlarını konuk ediyor, gelecekle ilgili öngörülerini dinliyoruz. Gerçek anlamda sürekli öğrenen ve gelişen bir kurum olarak bu buluşmalarımıza gelecek yıllarda da devam etmek bizim için büyük önem taşıyor.”
Bankacılık sektöründe teknoloji alanındaki birçok ilkin altında imzalarının olduğunu belirten Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Yönetimi Başkanı (CIO) Cengiz Arslan da, “Bankacılık hizmeti veren kurumların yeni trendleri ve tüketici beklentilerini çok iyi takip etmeleri gerek. Bankacılığa şekil verebilmek için müşteriyi tanımak, müşterilerin beklentilerine ayak uydurmak zorundayız. Bu etkinlikle dijitalleşmenin yanı sıra veri ve etkin veri yönetimi, altyapı teknolojileri ve güvenlik konularında da sektörün önemli isimleri ile bilişim teknolojileri çalışanlarımızı bir araya getirerek uzmanların görüşlerini alma fırsatı yaratıyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics