Bilişim Dünyası 05 KASIM 2017 / 10:22

Gelecek tepeden tırnağa mobilde

50 ülkede, 800 üye ile faaliyet gösteren ve mobil dönüşüm konusunda en önemli fikir önderleri arasında yer alan MMA’in (Mobil Pazarlama Birliği / Mobile Marketing Association) Türkiye oluşumu, bu yıl dördüncü kez MMA Forum İstanbul’u düzenledi. Mobil dönüşümün gücünü simgeleyen ‘%100 Mobil’ sloganı ile gerçekleştirilen MMA Türkiye Forum İstanbul’un açılış konuşmasında söz alan MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Işık İlhan, mobil dönüşümün dünyanın en önemli sosyal dinamiklerinden biri olduğunu belirterek, “Bu dinamiğin asıl özü, insan doğası. İstediğimiz her an, her yerde, her şey için dünya ile tam entegrasyon içerisindeyiz. Günümüzde hayatını markalar ve insanlar arasında etkileşim sağlamak üzerine kuran herkesin, mobilin bugünü ve yarını üzerinde net bir bilgiye ve bu bilgi üzerine inşa edeceği net stratejilere ihtiyacı var” dedi.

MMA EMEA Bölgesi Direktörü Chris Babayode ise konuşmasında, Mobile Marketing Association’ın, 50 ülkeye yayılan bir coğrafyada, 800’den fazla üyesiyle pazarlamanın inovatif gelişimine ve dönüşümüne mobilin gücüyle hız kazandırmak misyonuyla, araştırma, ölçümleme, eğitim, çalışma örnekleri paylaşımı ve networking çalışmaları yürüttüğünü vurguladı. MMA Forum İstanbul 2017’in konuk konuşmacısı, birçok alanda olduğu gibi pazarlama dünyasında da önemi giderek artan Nörobilim (Neuroscience) konusunun önde gelen uzmanlarından Coen Olde Olthof oldu. Olthof konuşmasına, beynin algı kapısının gözler olduğunu vurgulayarak sunumuna başladı. Beyinsel aktivitenin ve karar verme süreçlerinin bilinç ve bilinçaltı düzeyinde gerçekleştiğini anlatan Olthof, bilinç ağırlıklı karar süreçlerinin daha yavaş, ardışık bir düzen içerisinde, zihinsel çabayla ve farkındalıkla işlediğini söyledi. Olthof, bilinçaltı ağırlıklı karar süreçlerinin de hızlı, anında, kontrol dışı ve farkındalık olmadan gerçekleştiğini, örneklerle anlattı.

puhutv Pazarlama ve Strateji Direktörü Merve Naz Atmaca, veriye dayalı bir online televizyon olan puhutv’nin Türk draması içeriklerini, yüzlerce dizi ve filmi, yüksek görüntü kalitesiyle ve ücretsiz olarak sunduğunu, puhutv’nin ilk günden itibaren 15 milyon tekil kullanıcıya ulaştığını ve bunun içerisinde mobilin payının yüzde 45 olduğunu vurguladı. Merve Naz Atmaca, puhutv’nin 2018 yılında 3, 2019’da da 7 yeni dizi projesi olduğunu söyledi. “Presenting Partner” olarak MMA Forum İstanbul 2017’e destek veren, mobil bankacılık uygulamaları ile öne çıkan Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası, gerçekleştirdikleri sunumlarla stratejilerini paylaştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics