Bilişim Dünyası 15 TEMMUZ 2011 / 13:49

GelirOrtaklari.com, şirketlere internet dünyasında bayi satış kanalı sunuyor

Dünya e-ticaret pazarının son beş yılda büyümesini borçlu olduğu satış ortaklığı ağı (Affiliate Marketing) pazarı, Türk e-ticaret hacmini de büyütmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin satış ortaklığı ağı olan GelirOrtaklari.com, internet üzerinde yayın yapan binden fazla özel yayın ağı, 100’ün üzerindeki müşterileri ve kapsamlı altyapısıyla kısa zamanda e-ticaret sektörüne büyük bir ivme kazandıracak. Satış ortaklığı ağı sektörünün, dünya genelinde 20 milyar dolar hacmi bulunduğunu belirten Gelir Ortakları Yönetici Ortağı Emre Burdurlu, şirketlerin bu sayede satışlarını geleneksel mecralara göre 10 kata kadar artırabildiklerini vurguladı. Dünyada da Amazon.com, BestBuy ve StrawberryNet gibi birçok şirketin bir satış ortaklığı ağı bulunduğuna dikkat çeken Emre Burdurlu, bu modelle şirketlerin internet dünyasında reklam bütçelerini gerçekleşen satış veya değer karşılığında kullandığı ve performans odaklı reklam verdiklerini söyledi. Affiliate marketing’den başarılı sonuçlar elde eden şirketler bugün sayısal pazarlama bütçelerinin yüzde 25 ila yüzde 75’ini bu modele ayırıyor. İngiltere’de sayısal pazarlama sektörünün yarısına yakın bir bölümünün satış ortaklığı ağından geldiğini belirten Burdurlu, bu modelin başarısını geniş uygulama alanlarına ve GelirOrtaklari.com’un başka hiçbir yerde olmayan anlık raporlama özelliklerine bağlıyor: “Gelir Ortakları’nda trafik kaynakları klasik medyadan çok daha geniş olabiliyor. Sadece banner değil, metin linkler, sosyal medya, Adwords, mailing, bloglar, niş siteler, yüksek trafikli portallar gibi internetteki mevcut tüm trafikleri, reklamveren performans trafiğine çevirebiliyor. Üstelik şirketler reklam geri dönüşü raporlarına Gelir Ortakları’nda gerçek zamanlı ve Google veya Facebook’ta olmadığı kadar detaylı olarak ulaşabiliyorlar. Reklam veren şirket, bu detaylı raporlar sayesinde gün boyu kaç üye aldığına veya her bir üyenin ne kadar satış yaptığına bakarak bu çalışmasındaki performansını değerlendirebiliyor.”

İnternet siteleri de ayda 2 bin ila 20 bin TL gelir elde edebiliyor
Gelir ortakları, reklamverenlere ürünlerini direk pazarlama olanağı ve sonucunun ne olacağını bilmediği reklam bütçesini, bir üyelik ya da satış parametresine bağlayabilme esnekliğini sağlıyor. Geleneksel yöntemde olan tık ya da gösterim başı anlaşma satış ortaklığı modelinde geçerli olmuyor. Satış ortaklığı ağı sayesinde, reklamveren satışlarını artırması yardımcı olacak birçok marka elçisi yani bir bayi ağı kazanmış oluyor. Gelir Ortakları’na üye yayıncılar (affiliate’ler) satış üzerinden gelir elde etmek durumunda olduğundan reklamverenin istediği başarı kriterini gerçekleştirmek için yeni, yaratıcı yollar geliştiriyorlar. Böylece reklamveren şirket satışlarını 10 kata kadar artırabilirken, yayıncıların da gelirlerini klasik çevrimiçi reklam modellerine göre 3 kat artırması mümkün oluyor. Gelir Ortakları’na kabul edilen yayıncılar, bu model sayesinde aylık 2 bin ila 20 bin TL arası gelir elde ediyorlar.

ETİKETLER : Sayı:830
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN