Bilişim Dünyası 05 HAZİRAN 2016 / 12:48

Gelişen risklere karşı sezgisel güvenlik kalkanı

Yeni nesil tehditlerle mücadelede ağ ve uç nokta güvenliğine yönelik çözümler sunan Sophos, son kullanıcılara yönelik sezgisel güvenlik ürünü Sophos Clean’i kullanıma sundu. Davranış analizi, delillere dayalı karar süreçleri ve kolektif zekâ gibi en son teknolojileri temel alan Sophos Clean, ilk kez ortaya çıkan tehditleri de algılayabilen yeni nesil güvenlik çözümlerinin ilk temsilcilerinden. 
Sophos’un Aralık 2015’te satın aldığı SurfRight’ın geliştirdiği teknolojileri temel alan Sophos Clean, henüz bilinmeyen ve gün yüzüne çıkmamış tehditleri algılayarak temizleyebilen yeni nesil güvenlik çözümlerinin ilk örneklerinden biri. Yalnızca 11 megabayt büyüklüğünde olan ve ihtiyaç halinde doğrudan USB bellek, CD/DVD veya ağ üzerindeki sürücüler üzerinden çalıştırılabilen Sophos Clean, sistem üzerinde herhangi bir kalıntı veya iz bırakmadan tehditlerin tespitini ve temizlenmesini sağlıyor. Şüpheli davranış analizi ve kritik dosyaların güvenliğini veri tabanı üzerinden doğrulayabilme yetenekleri sayesinde kapsamlı güvenlik taramasını ortalama 5 dakika içinde gerçekleştirebilen Sophos Clean, benzer ürünlerde sıkça karşılaşılan güvenli dosyaların tehdit olarak algılanması sorununun da önüne geçiyor.
Ürün güvenlik taraması için kurulum gerektirmezken, özellikle fidye yazılımı ve zararlı yazılımların mevcut güvenlik yazılımlarını devre dışı bıraktığı durumlarda avantaj sağlıyor. Sophos Clean, işletim sisteminin özüne yerleşen zararlı yazılımları temizleyerek bozulan dosyaları güvenli ve orijinal olanlarla değiştiriyor. Ayrıca sorun tamamen ortadan kaldırılana kadar yeniden bulaşmaya yönelik tüm girişimleri engelliyor. Sophos Clean’ın öne çıkan özellikleri şöyle sıralanıyor:
-İmzaya bağlı olmadan, yeni nesil tehditleri algılayabiliyor ve temizleyebiliyor.
-İlk kez ortaya çıkan, bilinmeyen tehditleri ve fidye yazılımlarını tespit edebiliyor.
-Kurulum gerektirmeden, herhangi bir medya cihazı üzerinden doğrudan çalıştırılabiliyor.
-SophosLabs tarafından desteklenen analizler eşliğinde akıllı denetim yapabiliyor.
-Sistem kaynakları üzerinde yük oluşturmuyor ve hızlı tarama gerçekleştiriyor.
-Zararlı yazılımlar, rootkit yazılımları ve değişim geçirenler dahil olmak üzere tüm tehditlere ait izleri ortadan kaldırıyor.
-İşletim sistemi çekirdeği, bellek ve diğer sistem bileşenlerini değiştirerek kendini gizlemeye çalışan zararlı yazılımları tespit edebiliyor.
Sophos Clean’ın 30 günlük deneme sürümünü edinmek ve lisanslama hakkında bilgi almak için www.sophos.com/en-us/products/sophos-clean.aspx adresini ziyaret etmek mümkün.
ETİKETLER : 1075 Sophos Clean

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics