Bilişim Dünyası 01 ARALIK 2014 / 10:00

Geliştiriciler İstanbul’da buluşacak

Geçen yıl 1.600'ün üzerinde katılımcıyı ağırlayan GDG DevFest 2014 İstanbul için geri sayım başladı. Yurt dışından ve Türkiye’den çok sayıda uzman ismin katılacağı etkinlik, code-lab ve çalıştay bölümleriyle de yazılım geliştiricilerinin ilgisini çekecek.


Google geliştirici dünyasının geleneksel etkinliği haline gelen GDG DevFest’in İstanbul ayağı,  6 Aralık 2014 Cumartesi günü İstanbul’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Google Geliştirici Grupları tarafından dünya çapında 300’den fazla noktada gerçekleştirilen DevFest’in İstanbul durağında, mobil teknolojiler, web teknolojileri, “back­end” ve “front­end” teknolojileri, kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX), oyun teknolojileri konusunda uzmanlaşmış pek çok isim ağırlanacak.


Google ve Turkcell ana sponsorluğunda GDG İstanbul ekibi tarafından düzenlenen konferans kapsamında,  sunumların yapıldığı oturumların yanı sıra çalıştaylar ve code-lab bölümü yer alacak. GDG DevFest İstanbul, fuaye alanında yer alacak özel bölümde ise Türkiye’deki girişimlere, teknoloji devleriyle buluşma ve ürünlerini tanıtma olanağı da sunacak.

Code-lab’de uygulama geliştirme olanağı

Konferans kapsamında yurt dışından gelerek geliştiricilerle buluşacak isimler arasında Oracle’dan Geertjan Wielenga, Mongo DB’den Massimo Brignolli, IDR Solutions’tan Mark Stephens, Vaadin’den Thomas Mattsson, Itude Mobile’dan Wiebe Elsinga ve Ali Darbane yer alıyor. Bununla birlikte Türkiye’den Çağatay Çivici, Mert Çalışkan, Naci Dai ve Murat Çorlu gibi konuşmacılar da etkinlikte katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

GDG DevFest etkinliğinin en önemli bölümlerinden biri olan code­lab kapsamında, katılımcılara yeni teknolojilerle kod yazma ve yeni uygulama geliştirme olanağı sunulacak. Aynı zamanda kod dünyasına adım atmak isteyen katılımcılar da bu alanda uzman isimlerle buluşarak onların deneyimlerinden faydalanabilecek.

Çocuklar “hack”lemeye gelecek

DevFest’te gerçekleşecek çalıştayın ise ilgi çekmesi bekleniyor. Bu çalıştay kapsamında veliler çocuklarıyla Minecraft üzerinden yazılım geliştirmeyi öğrenecekler. Bu çalıştaya katılmak için etkinlik web sitesinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Ayrıca GDG İstanbul Ekibi’nin başlattığı yarışmada en çok oy alan tişört, etkinlik günü DevFest katılımcılarına hediye edilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu GDG DevFest 2014 İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiye http://devfesttr.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

 
ETİKETLER : 998

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics