Bilişim Dünyası 15 AĞUSTOS 2010 / 18:10

Gençcell ve Telpa GM için ortak noktada buluştu

İki şirket yakın iş ilişkilerini kapsamlı bir işbirliği ile taçlandırdı.
General Mobile’ın Türkiye’deki dağıtıcısı Gençcell, Telpa ile satış ve teknik servis ağını geliştirmek adına yeni bir işbirliğine gidiyor. Bu doğrultuda Telpa’nın yüzde 60, Gençcell’in de yüzde 40 pay sahibi olduğu Gençcell Teknoloji Ürünleri adı altında yeni bir şirket kuruldu.
Ortak inşa edilen yapıyla birlikte General Mobile telefonların satış noktası sayısı 2 bin 500’den 6 bin 500’e çıkacak. Ayrıca Ar-Ge yatırımları da artırılarak yeni yazılım ve uygulamaların geliştirilmesi bekleniyor.
General Mobile telefonların teknik servis hizmetini üstlenen Telpa, bu konudaki tecrübesini Gençcell Teknoloji Ürünleri şirketi için de kullanıyor.
General Mobile’ın da Türkiye’deki üretimi artırarak hem iç hem de bölgesel pazara cihaz sunulmasını hedeflediği belirtilen toplantıda konuşan Gençcell Teknoloji Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman da akıllı telefon piyasasının önemini vurguladı.
Yaman, her kesime uygun cihazlar sunmak istediklerini belirtirken, akıllı telefon piyasasının büyümedeki lokomotif olacağına olan inancından bahsetti.
199 liraya akıllı telefon piyasaya sürülecek
Gençcell Genel Müdürü Muzaffer Gölcü de yerli üretimde üç model ürettiklerini bu sayıyı artıracaklarını belirtti. Yerli üretim için sadece donanımın yetmeyeceğini, hatta Uzakdoğu ülkeleriyle yarışmaya çalışmanın anlamsız olduğunu belirten Gölcü, üç önemli unsura daha dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
İlk olarak uygulama geliştiricilerine ve uygulamalara önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Gölcü, Storoid adında bir uygulama marketi açtıklarını ve uygulamalarının çoğunun ücretsiz olduğunu vurguladı. Yeni gelişen eğilimleri de doğrudan kullanıcılara sunmaları gerektiğini söyleyen Gölcü, son olarak da mevcut teknoloji ve teknik servisi vermek istediklerini kaydetti.
Şu anda 150 kişinin üretim aşamasında istihdam edildiğini belirten Gölcü, bu sayının çok daha üzerine çıkmayı hedeflediklerini açıkladı. Gençcell Genel Müdürü, yılsonuna kadar 199 liraya akıllı telefon piyasaya çıkaracaklarını söyledi.
Yakın zamanda piyasaya çıkan Diamond telefonların da beklediklerinden iyi satış rakamlarına ulaşarak bir haftada 10 bin adet satıldığı ve 20 bin adetlik yeni sipariş verdiklerini sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:784
YORUMLAR
ayhan aygunas 08 EKİM 2012 / 13:05 0 0
selam benim isteyim bir ayayakin dir telefonum gelmedi neden acaba numaram 05382331922 aramanizi rica ediyorum

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics