Bilişim Dünyası 13 OCAK 2016 / 14:02

Genel bulut için sanallaştırma uygulama platformu

Red Hat, kurumsal BT ve geliştiriciler için "OpenShift Dedicated" yeni bulut tabanlı servisini duyurdu. Red Hat'in desteklediği OpenShift Dedicated, aynı zamanda Docker platform sanallaştırması ve Kubernetes koordinasyon teknolojileri ile kısa bir süre önce duyurulan OpenShift Enterprise 3.1 ve üzerine entegre edilen OpenShift Online ile bireysel geliştiricilere kendi uygulamalarını, paylaşılan bir genel bulut içerisinde inşa edebilme ve barındırabilme imkanlarını sağlıyor. Red Hat'in, OpenShift Online uygulama platformu piyasaya sunulduğu 2011 yılının kasım ayından bu yana kayda değer bir artış sağladı. Red Hat'in, OpenShift Dedicated hizmeti, "platform olarak hizmet" modeli ve üç farklı tüketim seçeneğiyle kullanıcılara sunuluyor.
.OpenShift Enterprise çözümü, tercih ettikleri donanımlar veya sertifikalı bulut hizmet sağlayıcıları aracılığıyla veri tabanlarını görevlendirmek ve yönetmek isteyen kuruluşlar için tasarlandı. .OpenShift Online, OpenShift platformuna genel bulut hizmeti olarak erişmek isteyen bireysel geliştiriciler ile kurum çalışanlarına, Amazon Web Hizmetleri üzerinde barındırılan çoklu uygulama ortamlarını kullanarak talebe bağlı tüketim imkanı sağlıyor. .OpenShift Dedicated, Red Hat'in Amazon Web Hizmetleri üzerinde işleyen, OpenShift yapılarını kullanmak isteyen kurumsal BT organizasyonları için en yeni çözümüdür.
 
Zamanı ve kaynakları daha verimli kullanın
Çözüm, uygulama süreçlerini korumak ve konumlandırmak adına bu uygulamalar üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak isteyen, ancak idari ve operasyonel yönetim görevlerini sonuçlandıramayan bireysel kullanıcılara hitap ediyor. Red Hat, diğer genel bulut çözümlerinden farklı olarak endüstriye öncülük eden yönetim desteği sunarak müşterilerinin zaman ve kaynaklarını çok daha verimli kullanabilmelerini sağlıyor.
OpenShift Dedicated başlangıç seviyesi çözümü, 100GB SSD tabanlı sürekli depolama, 48TB ağ performansı ve 9 bağlantı noktasıyla sanallaştırma imkanı sağlar. Yönetim ve güvenlik kontrolleri, her kullanıcının bulut ağına, VPN ve Amazon Özel Sanal Bulut fonksiyonlarına daha emniyetli erişebilmek için gerekli kişiselleştirmeleri yapma olanağını verir. Kullanıcılar, OpenShift Dedicated ve sanallaştırma-optimizasyon hizmetlerine ve Openshift platformunda konuşlandırılmış uygulamaların entegrasyon ve iş süreç yetkinliklerine Red Hat JBoss ile erişim sağlayabiliyor. OpenShift Dedicated, Red Hat müşterileri için dünya genelinde, Amazon Web Hizmetlerine barındırma servisi sağlanan tüm bölgelerde kullanılabilir durumda.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN