Bilişim Dünyası 28 MAYIS 2017 / 15:39

Gerçek dijital dönüşüm teknolojiden fazlasını gerektirir

World Cities Expo İstanbul 2017 fuarı ile birlikte birden fazla etkinliğe katılmak için ülkemize gelen Hitachi Data Systems (HDS) Global CTO’su Hubert Yoshida düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’nin akıllı şehirler konusunda dünyaya örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi.
Türkiye’ye gelen Hitachi Data Systems (HDS) Global CTO’su Hubert Yoshida ve ev sahipliğini yapan HDS Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu’nun yaptığı toplantıda ikili basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yashida, dijital dönüşüm, veri kullanımı alanındaki evrim, toplum güvenliği konusunda bilgiler paylaştı. HDS Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu konuşmasında, HDS’nin Türkiye‘deki yol haritasından ve ülkenin bölgesel açıdan öneminin nedenli önemli olduğunu konuştular.
World Cities Expo fuarından bahsederek başlayan Hubert Yoshida konuşmasında, “Hükümetin toplum yararını gözeterek Türkiye’nin şehirlerini daha akıllı bir hale getirmek konusuna olan ilgisi, yaklaşımı ve vizyonu dünyaya örnek olacak nitelikte. Türkiye durmadan gelişmeye devam ediyor ve biz de bu sürece katkıda bulunmayı diliyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Hitachi’nin Sosyal İnovasyon odağında daha akıllı, güvenli ve sağlıklı bir toplumu hedefleyen ana stratejisinin bir parçası olan akıllı şehirler, Nesnelerin İnterneti olarak da tanımladığımız operasyonel teknolojiler ile bilgi teknolojilerinin entegrasyonunu gerektirir.”
Dijital dönüşümün iş dünyasını ve toplumu küresel çapta etkilediğini belirten Hubert Yoshida, teknolojik gelişmeler alanında son 10 yıl içerisinde bir patlama yaşanmasına rağmen, bir önceki 10 yıla kıyasla üretkenliğin düştüğünü, bunun ise iş süreçlerinin yeni teknolojilere ayak uyduramamış olmasından kaynaklandığını söyledi ve şöyle devam etti: “Örneğin bir banka mobil cihazlar üzerinden çok hızlı bir şekilde kredi başvuruları alabiliyor, fakat başvurunun sonuçlandırılması hala 3 hafta sürüyorsa gerçek bir fayda sağlandığı söylenemez. Gerçek dijital dönüşüm teknolojik altyapıdan fazlasına ihtiyaç duyar. Şirketlerin sonuç odaklı bir şekilde tüm süreçlerini dönüştürmesi gerekir.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics