Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2015 / 07:05

Gerçek inovasyon arayışları

“Gerçek inovasyonu harekete geçirecek kıvılcım nasıl yaratılır?” sorusunun cevabı tartışılmak üzere iş dünyası İstanbul’da bir araya geldi.

SAP İnovasyon Forum’u 29 Mayıs Cuma günü Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı‘nda gerçekleşti. Açılış oturumu, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in sunumu, ardından da iş adamı ve tiyatro oyuncusu Ali Poyrazoğlu’nun “İnovasyon, Değişim, Dönüşüm” konuşması ile devam etti.

SAP Genel Müdürü Zeynep Keskin konuşmasında şunları kaydetti: ”İnovasyon söz konusu olduğunda ilham aldığımız birçok nokta bulunuyor. İnovatif düşünce, kimi zaman doğadan, kimi zaman mevcut çözümleri farklı bir yaklaşımla ele almaktan kimi zaman ise problemden besleniyor. Ancak süreç, inovasyonu gerçekleştirmek ile bitmiyor. Onu sürdürülebilir kılmak da oldukça önem taşıyor. Başarıyı tetiklemek için temel soruları sormayı asla bırakmamalıyız. Geçtiğimiz Şubat ayında bu vizyon ile yeni ürünümüz S/4HANA’yı lanse ettik. Bu inovasyonu yaparken ‘neden iş yapışımız daha hızlı ve basit olmasın’ temel sorusundan yola çıktık ve yepyeni bir sayfa açtık. 400 milyon satır kod gözden geçirildi ve yüzde 80 oranında sadeleştirildi. Çünkü inovasyonun temel taşının, aynı konuyu farklı bir bakış açısıyla ele almak olduğunun bilincindeydik.”

S/4HANA sadeleştiriyor

SAP HANA için özel olarak geliştirilmiş SAP S/4HANA, kullanıcılarına sadeleşme, entegrasyon ve gerçek zamanlı karar alma yetkinlikleri sunuyor. S/4HANA şirketlerin, dijital ekonominin arkasındaki itici güç olan büyük veri, bulut bilişim, sosyal ağlar ve mobiliteyi en etkin biçimde yönetmelerini sağlıyor.

SAP İnovasyon Forumu’nun Metric salonunda “Eski Köye Yeni Adet, Bulutun Ötesini Keşfet, Metric’ten Hatasız Orijinal Full + Full, 3D Gösterim Müşteri Şirketi Olmak, Taşındık, Skoru Sahadakiler Belirler” başlıklı sunumlar gerçekleşti. Katılımcılar sunumlar ile birlikte iş dünyasına cevap verebilecek BT yaklaşımları, büyük veri, bulut, nesnelerin interneti gibi kavramları ele aldı ve kurumların sadeleşmelerine olanak veren S/4 HANA çözümü ve deneyimleri masaya yatırıldı.

SAP projeleri ödüllendirdi

SAP Türkiye Satış Direktörü Musa Zorbozan, yılın başarılı projelerinin ödüllerini sahiplerine verdi. ‘Yılın Müşteri Deneyimi Ödülü’nü’ Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, ‘Yılın İnsan Kaynakları Dönüşüm Ödülü’nü’ Koç Holding adına Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Önder Korkmaz, ‘S/4HANA Ödülü’nü’ ise EVE adına EVE BT Direktörü Sefer Taşkıran aldı.

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN