Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2011 / 22:56

Gerçek planlama için temiz veri şart

Veri temizliğine odaklanan dFlora önümüzdeki 2 yıl içinde 5 dikey sektörde büyümek ve 10 bin kullanıcıya ulaşmak istiyor.
Veri yönetimi alanında sunduğu çözümlerle 2004 yılında bilişim sektörüne giriş yapan dFlora, son yıllarda yazılım geliştirmeye ağırlık vererek ortaya koyduğu uygulamalarla özellikle veri temizliği konusuna odaklandı. Uygulamalar, şirketlerin veriyi daha verimli ve doğru kullanabilmesini sağlıyor. En büyük projeleri de tabii ki bu eksende şekilleniyor. Trillium Software’in Türkiye dağıtıcısı olduktan sonra ağırlıklı olarak bankacılık ve iletişim sektöründen müşterilere adres ve veri temizliği konusunda hizmet veren dFlora’nın geliştirdiği bir yazılım ise şu anda bankalar dışında Turkcell ve PTT gibi önemli kurumlarda hizmet veriyor.
dFlora Genel Müdürü Sedat Ekşi, “Kurumlar gerçek planlama yapabilmek için temiz veriye ihtiyaç duyuyor. İki müşteri bilgisinin aslında aynı kişiye ait olması veya farklı adres bilgilerinin aynı adrese ait olması, büyük müşteri kitlesine sahip kurumların sık karşılaştığı sorunlar. Biz de yazılımımızla bunları ortadan kaldırıyoruz. Son olarak ING Bank’ın veri temizliği projesini tamamladık. Şimdi veri tekilleştirmesi konusunda zincir mağazalara açılma hedefimiz var” dedi.
2009 yılından itibaren Intel ile bulut yapısına ve SOA mimarisine geçiş amacıyla kullanılan yazılımlar konusunda çalışmaya başladıklarını söyleyen Ekşi, Intel’in yazılımları konusunda teknik destek ve danışmanlık hizmetleri verdiklerini belirtti. Ekşi: “Bugüne kadar 100 milyonun üzerinde adres temizledik, hedefimiz ise önümüzdeki 2 yıl içinde 5 dikey sektörde büyümek ve 10 bin kullanıcıya ulaşmak” dedi.

Gayrimenkule özel
CRM çözümü
Geçtiğimiz yıl Microsoft CRM ile çözümler geliştirmeye başlayan şirketin yeni ürünü: ‘GMofisim’, emlak ofisleri için geliştirilmiş bir ofis yönetim yazılımı. dFlora CRM Çözüm Geliştirme Sorumlusu Nezahat Ekşi, GMofisim’in Microsoft Dynamic CRM 2011’in kullanılarak üretilen ilk yazılım olduğunu ve çevrimiçi olarak web üzerinden kullanıldığından maliyet konusunda çok büyük avantaj sağladığını vurguladı. Nezahat Ekşi: “Gücü yeten emlak ofisleri bugüne kadar hep kendi yazılımını hazırlatıyor, sonra teknik destek konusunda yalnız kalıyordu. Biz sektörün tüm ihtiyacını karşılayan bir yazılım hazırlayarak çevrimiçi ortamda kiralama modeliyle sunuyoruz. Bu sayede yazılımı satın almaktan ve bilgisayarlarına yazılım yükleme derdinden kurtuldukları gibi provizyon sistemi sayesinde ürünü kredi kartıyla kendileri kiralayabiliyor, hemen kullanmaya başlıyor ve kullanıcıları yönetebiliyorlar” dedi. Ekşi GMofisim’in sonraki hedefinin yurtdışına açılmak olduğunu söyledi ve yerelleştirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Nezahat Ekşi ise GMofisim’in, ofis çalışanlarının değişmesi durumlarında da kuruma ait müşteri bilgisinin ofiste kalmasını sağladığını belirtti ve bunun kurumsallaşma sürecine büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:822
YORUMLAR
Tahsin Yılmaz 23 MAYIS 2011 / 23:51 0 0
Planlama için temiz verinin şart olduğunu anlayana kadar müşteriniz ne yapıyormuş Allah aşkına!
Bu kavrayışa sahip olmayan firmalara 2004'ten beri hiç satış yapmadan mı hayatta kaldınız? Yoksa "enformasyon sisteminin" daha işletme kurulduğu anda tesis edilmesi gerektiğini bilen ve uygulayan işletmeleri bulmak konusunda benden çok daha mı yeteneklisiniz?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics